کد خبر: ۴۲۱۳۸۶
زمان انتشار: ۲۱:۳۱     ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶
طوفان رئیسی در میان آذری زبان ها؛
رئیسی‌گفت:‌میگویند‌دیپلماسی بلدنیستید.اگر دیپلماسی این حرف است که به بیگانه بگویید این کار را کنید تا ما رای بیاوریم ما دیپلماسی بلد نیستیم. دیپلماسی به معنای استفاده از ظرفیت ها برای پیشرفت اقتصادی و فرهنگی است. چه قدر سرمایه بعد از برجام وارد شد؟ میوه برجام فقط پانصد میلیون دلار سرمایه گذاری بود.
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، سید ابراهیم رئیسی در اجتماع عظیم مردم تبریز اظهار داشت:سلام و درود خود را به مردان و زنان با شهامتی که نامشان در تاریخ ثبت شده و اهل بصیرت و ایستادکی بودند می فرستم. سلام بر شهید باکری ها و علامه طباطبائی و امینی و جعفری. سلام بر معلم اخلاف ما شهید مدنی بزرگ و درود بر همه افرادی که در خطه اذربایجان رشد کردند. خطه اذربایجان مردم غیور و شجاعی دارد.

ابزار محبت شما به اعتبار شخص من نیست به اعتبار خدمتگزاری در استان مقدس امام رضا و نظام جمهوری اسلامی است. هر کسی باید به حق قانونی خود برسد. اینکه به افرادی تسهیلات داده شود و ساختمانی که می سازند محرومین و فقرا به جایی برسند درست نیست. این نگاه درست نیست. نگاه دیگر این است که امکانات و ظرفیت های کشور در اختیار همه قرار بگیرد. شاید یک جوان روستایی در تبریز بتواند خلاقیت به خرج داده و کارافرین شود. ما معتقدیم دولت کار و کرامت از کارافرینان و سرمایه گزاران حمایت کند.

باید امکانات در اختیار همه باشد تا ظرفیت های انان شکوفا شود. زنان دارای شان اجتماعی هستند و می توانند در عرصه های مختلف ایفای نقش کنند.

انچه از نعمت ها و امنیت کشور داریم به برکت حضور مردم و سلحشوری های هشت سال دفاع مقدس است. سایه جنگ را قراردادها دور نکرده بلکه حضور مردم از بین برده است. این نگاه باید اصلاح شود. گره گشای کشور کشور ما بیکانگان نیستند و کلید قفل مشکلات کشور مردم هستند.بیگانگان برای کدامین ملت گره گشادند که ما دومی باشیم. مگر منابع و ذخایر عظیم و نیروهای متراکم با سواد و فرهیخته کم داریم؟ هر عرصه ای به جوانان سپردیم موفق بودیم. نباید در عرصه حرف بلکه در عمل به جوانان میدان دهیم.

ایا در شان مردم است که با وجود امکانات کشور از فقر و بیکاری رنج ببرند یا کارگاه ها تعطیل شود؟ سوال ما از دولت این است ایا حق و شان مردم است که از بیکاری رنج ببرند؟ امروز کیف و کفش به عنوان محصول تبریز و کار چرم به عنوان صنعت مادر است اما دچار مشکل شده اند. دویست و پنجاه هزار کارگاه تولیدی تعطیل شده است و کارگاه تولیدی به توزیعی تبدیل شده است. منشا بیکاری وارداتی است که مشابه ان در داخل وجود دارد. مگر به مردم قول ندادید که واردات کالای چینی کم شود. در دولت قبل هر سال پنج میلیارد و در این دولت هر سال ده میلیارد دلار از چین وارد شده است.

سوال مردم این است که چرا با قاچاق کالا برخورد نمی شود. هجده میلیارد دلار قاچاق کالا وجود دارد و میتوان با کاهش ده میلیارد دلار قاچاق یک میلیون شغل ایجاد کرد. اقایان می گویند اینترنت را به روستا برده ایم و باعث نساط جوانان شده است در حالیکه جوان بیکار نشاط ندارد. می توان از ظرفیت های فضای مجازی برای تولید شغل استفاده کرد.

کشور ما کمبود نقدینگی ندارد. نقدینگی در این دولت سه برابر شد. کجا رفته است؟ به چند نفر تسهیلات دادند که پول را در بانک گذاشتند و سود ان را گرفتند.

بنده زبان کارگران و کشاورزان و معلولان و افرادی که رسانه ندارند هستم. سوال ما این است که در این چهار سال چه کردید نه اینکه جواب دهید چهار سال دیگر چه می کنیم.

سوال ما از اقایان دولت این است از مردم بپرسید ایا دولت به وعده خود عمل کرده است؟ چرا رقیب هراسی می کنید و می گویید فلانی دیوار می کشد. ما دیواری بلند بین چپاولگران و مردم خواهیم کشید.می گویند دیپلماسی بلد نیستید. اگر دیپلماسی این حرف است که به بیگانه بگویید این کار را کنید تا ما رای بیاوریم ما دیپلماسی بلد نیستیم. دیپلماسی به معنای استفاده از ظرفیت ها برای پیشرفت اقتصادی و فرهنگی است. چه قدر سرمایه بعد از برجام وارد شد؟ میوه برجام فقط پانصد میلیون دلار سرمایه گذاری بود.

مسئله اقتصادی و تولید بسیار مهم است. بعد از برجام می بینیم بنیه  دفاعی و موشکی مورد تخریب قرار می گیرد که چرا نشان توان موشکی را نشان می دهید. در دانشگاه شریف جلوی ازمایش موشکی را می گیرند.

آقایان سند 2030 را به صورت داوطلبانه قبول کردند.

سوال ما این است که چرا کارگاه ها تعطیل و پنجاه درصد ظرفیت تولید تعطیل است. هفتصد هزار میلیارد تومان نقدینگی تولید شد. این پول به کجا رفت؟ نگاه به بیگانه امروز مشکل کسور است و ظرفیت جوانان را نمی بینند. این اسیب خود را در اقتصاد کشور نشان داده است.

تا می گوییم درباره عملکرد خود توضیح دهید شروع به تهمت زدن می کنند. ما تابع بزرگی هستیم که در برابر تهمت ها فقط سکوت کرد.

هر جا یک دولت انقلابی روی کار امد توانست مشکل جوانان را حل کند.

قلب من صندوقچه اسرار است. مصالح کشور را به منافع شخصی ترجیح می دهم.

آقایان می گویند شما دیپلماسی بلد هستید؟  می گوییم دیپلماسی یعنی چه، یعنی برقراری روابط خارجی با کشورهای دیگر در جهت تسهیل ارتباطات ورای رونق دادن به اقتصاد، فرهنگ و اصول و مبانی کشور. یعنی رابطه ما با عراق چقدر خوب است و بازار عراق چقدر دست ماست و چقدر دست ترکیه است، مگر رابطه ما با عراق خوب نیست؟ ما می گوییم سهم ایران در 2300 میلیارد دلار تجارت منطقه چقدر است. ما معتقدیم وزارت خارجه باید این کار را انجام دهد.

اگر دیپلماسی به این معناست که به کشورهای بیگانه گفته شود اگر هوای ما را نداشته باشید ما در انتخابات رای نمی آوریم، ما این دیپلماسی را بلد نیستیم.

لینک دانلود


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها