کد خبر: ۴۲۴۸۰۵
زمان انتشار: ۰۰:۲۷     ۰۵ تير ۱۳۹۶
وزیرکشور دولت سایه انگلیس می‌گوید شمار قربانیان آتش‌سوزی برج گرنفل در لندن، بسیار بیش از آمار رسمی اعلام‌شده از سوی دولت این کشور است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از باشگاه خبرنگاران، پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نوشت دایان ابوت، وزیر کشور دولت در سایه انگلیس، می‌گوید صدها نفر در حادثه آتش سوزی برج مسکونی گرنفل جان باخته اند. در گزارش این روزنامه به قلم صاحب خان آمده است: دایان آبوت همچنین علت آتش سوزی در این برج را رویکردهای حزب محافظه کار در زمینه مسکن دانست. او مدعی شده است در حادثه برج گرنفل صدها نفر کشته شده اند.

دولت آمار تلفات را 79 نفر اعلام کرده است؛ اما وزیر کشور دولت در سایه انگلیس می گوید پیش بینی می کند شمار تلفات افزایش یابد و به صدها نفر برسد. ابوت در این خصوص گفت:‌ «حادثه در برج گرنفل تصادفی نبود. اتفاقی که برج گرنفل روی داد تنها یک حادثه دلخراش نیست. علت کشته شدن صدها نفر در این حادثه در واقع رویکردهای محافظه کاران در زمینه مسکن محسوب می شود». وی افزود:‌ «محافظه کاران فکر می کنند افرادی که در طرح مسکن اجتماعی مشارکت می کنند شهروندان درجه دوم هستند و بر اساس حادثه ای که رخ داد می بینیم که محافظه کاران استانداردهای ایمنی درجه دو را برای آنها فراهم کرده بودند. از این رو، این حادثه پیامد مستقیم این روند محسوب می شود. پیامد مستقیم حذف نظارت های دولت».

وزیر کشور دولت سایه انگلیس افزود: فکر می کنم ما باید به این نتیجه برسیم که تعداد افرادی که کشته شده اند سه برابر خواهد شد زیرا این یک ساختمان 23 طبقه بود. مقامات دولت باید به سوالاتی در این زمینه پاسخ گویند که چرا آنها توصیه های مطرح شده پس از آتش سوزی های قبلی را اجرایی نکردند.

آتش‌سوزی در این ساختمان بیست و چهار طبقه در کنزینگتون، همچنین باعث بی‌خانمانی ساکنان این برج شده است. جرمی کوربین و قانون گذاران بلندپایه حزب کارگر از جمله خود ابوت خواستار اسکان این افراد در خانه‌های خالی از سکنه در مناطق اعیان‌نشین لندن و چلسی شده‌اند.

دولت هم اکنون اعلام کرده است که نجات یافتگان این حادثه به طور دائمی در یک آپارتمان لوکس دو میلیارد پوندی در کنزیگتون اسکان خواهند یافت. ساجد جاوید، وزیر کسب و کار انگلیس، در این خصوص گفت حدود 68 آپارتمان از سوی دولت در منطقه کنزینگتون خریداری شده است. وی افزود:‌ «پیش بینی می شود این خانه های جدید به عنوان گزینه اسکان دائمی ساکنان برج گرنفل در نظر گرفته شود».
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها