کد خبر: ۴۲۵۳۵۴
زمان انتشار: ۱۳:۱۷     ۱۳ تير ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش ‌و پرورش به خانواده های داوطلبان آزمون سراسری 96 توصیه کرد، نگرانی های ناشناخته پیش از آزمون را کنار بگذارند و حفظ روحیه فرزندان خود را مدیریت کنند.
به گزارش پایگاه 598، رضوان حکیم زاده روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: شکی نیست که خانواده ها حق دارند که انتظار موفقیت فرزندانشان را داشته باشند اما باید به این فکر کنند که انجام دادن چه کارهایی شرایط را برای حصول موفقیت آنها هموار می سازد. وی گفت: یادتان باشد که کنکور برای دانش آموزان، حکم یک مسابقه بزرگ را دارد، با انبوهی رقیب و شرکت کننده که هر چه مسابقه دهنده به زمان مسابقه نزدیک تر می شود، ممکن است اضطراب و استرس بیشتری را تجربه نماید، پس خانواده ها نباید به این استرس دامن بزنند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش ‌و پرورش افزود: گام نخست این است که والدین داشتن استرس را به رسمیت بشناسند، حتی اگر در ظاهر دانش آموز بی خیال نشان دهد، برای خنثی کردن فشار ناشی از ادراک انتظار اطرافیان است، او را متهم به بی خیالی نکنید.

وی با تاکید بر اینکه والدین نباید استرس خود را منتقل کنند، یادآور شد: اغلب اوقات والدین ممکن است به زبان بیان کنند که ما نگران نیستیم؛ بچه ها هوشیارتر از آن هستند، آنان نگرانی های پنهان شما را در چشم هایتان رصد می کنند، درون خود را آرام کنید. حکیم زاده یادآور شد: در این دو روز، هیچ فشاری به فرزندانتان وارد نکنید، از گفتن جملاتی مثل اینکه «دو ساعت بیشتر بخوان تا دو تست بیشتر بزنی»، خودداری کنید.

دانشیار دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: این جملات هیچ کمکی به آنها نمی کند، آنها را وادار به تست زدن و آزمون های آزمایشی و شبیه سازی کنکور نکنید. وی اظهار داشت: ممکن است نگرانی امتحان روی نتیجه این آزمون نمایشی اثر بگذارد و نتایج احتمالی آن روحیه فرزندتان را تخریب کند.

حکیم زاده گفت: واقعا به این نکته فکر کنید که قبولی در کنکور آخر خوشبختی نیست، لذا از سرزنش کردن و یا احیانا مقایسه کردن زمان مطالعه فرزندتان طی ماه های گذشته با دوستان و همکلاسی هایش قویا اجتناب کنید. وی افزود: هر چند دعا کردن بسیار مفید است اما صبح کنکور که می خواهید همراه فرزندانتان باشید از اینکه جلوی چشمان او با نگرانی دعا کنید، پرهیز کنید.

حکیم زاده تصریح کرد: این دعاها بیشتر برای رفع نگرانی شما است اما ممکن است در ذهن دانش آموز بیانگر انتظار بسیار بالای شما از موفیقت او باشد، این امر نتیجه معکوس دارد. معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش ‌و پرورش تاکید کرد: در طول مسیر سعی کنید صحبت های عادی و معمولی داشته باشید و پس از ورود فرزندتان به جلسه آزمون می توانید با خیال راحت دعا بخوانید.

آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه 15 تیر ماه، داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر پنجشنبه 15 تیر ماه، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه 16 تیر ماه و داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی در بعدازظهر جمعه 16 تیر ماه در 372 شهرستان و بخش مختلف کشور برگزار خواهد شد. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها