کد خبر: ۴۲۵۵۹۱
زمان انتشار: ۱۱:۰۳     ۱۷ تير ۱۳۹۶
ارتش جمهوری آذربایجان روز جمعه اعلام کرد با توپخانه مواضع نیروهای ارمنستان را در منطقه مورد مناقشه قره باغ هدف قرار داده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از العالم، ارتش جمهوری آذربایجان از حمله به مواضع نیروهای ارمنی در قره باغ خبر داد.
 
به گزارش  خبرگزاری فرانسه، ارتش جمهوری آذربایجان روز جمعه اعلام کرد با توپخانه مواضع نیروهای ارمنستان را در منطقه مورد مناقشه قره باغ هدف قرار داده است.

این دو همسایه در منطقه قفقاز چند دهه است درباره حاکمیت بر قره باغ اختلاف نظر دارند. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در بیانیه ای اعلام کرد توپخانه باکو شمار زیادی از واحد های توپخانه و زیر ساخت های نظامی ارمنستان را منهدم کرد.

بر اساس این بیانیه همه واحدهای ارتش جمهوری آذربایجان در حال آماده باش هستند.

مقامات جدایی طلب منطقه قره باغ هم که مورد حمایت ایروان هستند از نقض آتش بس از سوی ارتش جمهوری آذربایجان با استفاده از توپخانه و موشک انداز خبر دادند اما فقط به زخمی شدن سه سرباز اشاره کردند.

وزارت دفاع منطقه خودمختار قره باغ اعلام کرد: ارتش قره باغ برای پایان دادن به فعالیت نظامی دشمن واکنش نشان داد.

خشونت ها بعد از کشته شدن دو غیر نظامی اهل جمهوری آذربایجان، کودک دو ساله و مادر بزرگ او به گفته نیروهای جمهوری آذربایجان در حمله خمپاره ای جدایی طلبان در روز چهارشنبه نزدیک خط مقدم درگیری تشدید شد.

قره باغ با اکثریت جمعیت ارمنی از جمهوری آذربایجان جدا شده است اما در سطح بین المللی به عنوان بخشی از این کشور به حساب می آید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها