کد خبر: ۴۴۰۶۸۱
زمان انتشار: ۱۲:۱۱     ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷
رئیس‌جمهور فرانسه درباره احتمال خروج ترامپ از برجام گفت که «نمی‌دانم رئیس‌جمهور شما چه تصمیمی خواهد گرفت اما به نظرم، او به دلایل داخلی از این توافق خلاص خواهد شد».
به گزارش پایگاه 598، فارس به نقل از یک رسانه آمریکایی، امانوئل ماکرون در دانشگاه «جورج واشنگتن» از احتمال خروج دولت دونالد ترامپ از برجام خبر داد.

رئیس‌جمهور فرانسه در آخرین روز سفر سه روزه خود به آمریکا، به حضور دانشجویان دانشگاه جورج واشنگتن رفت و در آنجا به سوالات آنها پاسخ داد.


ماکرون در دانشگاه جورج واشنگتن 

به گزارش «بازفید»، او در این جمع درباره احتمال خروج آمریکا از برجام در تاریخ ۲۲ اردیبهشت اینطور گفت: « نمی‌دانم رئیس‌جمهور شما چه تصمیمی خواهد گرفت اما به نظرم، او به دلایل داخلی از این توافق خلاص خواهد شد».

رئیس‌جمهور فرانسه تاکید کرد که خروج ترامپ از برجام، بخشی از «استراتژی تشدید تنش» است.

ماکرون در بخش دیگری از اظهاراتش درباره همتای آمریکایی خود گفت: « افراد می‌گویند رئیس‌جمهور ترامپ قابل پیشبینی کردن نیست اما من برعکس فکر می‌کنم او خیلی قابل پیشبینی است. به تعهدات انتخاباتی او نگاه کنید. او همین دو روز قبل در دفتر کارش تکرار کرد که (برجام) بدترین توافق بود، یک کابوس است و فاجعه بار بود و حرف‌های اینچنینی».

وی افزود: «من فکر می‌کنم رئیس‌جمهور شما، یک معامله‌گر است و او خواهان یک توافق طبق شرایط مدنظر است. تجربه او با کره شمالی آن است که وقتی شما خیلی سرسخت باشید، طرف مقابل را به تحرک وا می‌دارید و می‌توانید به سمت یک توافق خوب یا توافق بهتر حرکت کنید. این استراتژی تشدید تنش است که می‌تواند مفید و مثمرثمر باشد».

از سوی دیگر، خبرنگار بخش سیاست خارجی در شبکه «سی.بی.اس نیوز» از صحبت‌های ضد ایرانی رئیس‌جمهور فرانسه در یک جلسه بدون حضور دوربین‌ها خبر داد.

به گفته «مارگارت برنان»، ماکرون ضمن تاکید بر اینکه از نظر او ترامپ از برجام خارج خواهد شد، از طرح خود برای صحبت کردن با رئیس‌جمهور ایران به منظور بحث درباره «اقدامات آتی» و «دور تازه دیپلماسی» خبر داد.

طبق روایت این خبرنگار آمریکایی، رئیس‌جمهور فرانسه گفت که او با ترامپ درباره این موضوع صحبت کرده که خروج از سوریه پس از شکست داعش، سبب «باز گذاشتن دست ایرانی‌ها» خواهد شد.نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها