کد خبر: ۴۴۰۶۹۷
زمان انتشار: ۱۱:۱۸     ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۷
رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام راحل همان ابتدای انقلاب چند گروه خاص مثل سپاه و‌ کمیته امداد را تشکیل داد، گفت: اگر سپاه نبود انقلاب، جمهوری اسلامی ایران و اسلام هم نبود.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس از مشهد، آیت‌الله احمد جنتی امروز در همایش شورای اسلامی سراسر کشور گفت: چیزی که در حال حاضر مهم می‌باشد این است که در این 40 سال خودمان بدانیم چه کرده‌ایم و کجا هستیم.

وی افزود: ما منکر مشکلات اقتصادی مردم نیستیم. تصور نشود تعریف از این دستاوردها به معنی نداشتن مشکلات اقتصادی است و کشور هیچ مشکلی ندارد و همه چیز مطابق میل ماست.

جنتی افزود: نباید دستاوردهای این 40 سال را دست کم گرفت بلکه باید دانست که ما با چه مشکلاتی این دستاوردها را به دست آوردیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: ما هشت سال جنگ را پشت سر گذاشتیم جنگی که بسیاری از زیرساخت‌های ما را از بین برد سپس هم تحریم‌ها را داشتیم و داریم.

وی بیان کرد: در این چهل سال با همه این فشارها جمهوری اسلامی ایران توانست روی پای خود بایستد و این ایستادگی در دنیا بی‌سابقه است.

جنتی ادامه داد: ما با دست خالی در مقابل دشمن ایستادیم آن‌هم دشمنی که دستش پر بود و توانستیم در جنگ هم ایستادگی کنیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری پیروزی در جنگ را مدیون رهبری امام راحل دانست و افزود: اگر تکیه به خدا نبود ما به این موفقیت دست نمی‌یافتیم.

وی بابیان اینکه امام همان ابتدای انقلاب چند گروه خاص مثل سپاه و‌ کمیته امداد را تشکیل داد، اظهار کرد: اگر سپاه نبود انقلاب، جمهوری اسلامی ایران و اسلام هم نبود.

جنتی با اشاره به سالروز ایجاد سپاه بیان کرد: در ابتدای انقلاب گروه‌های مختلفی سعی داشتند ایران را تجزیه کنند و قدرت را در دست خود بگیرند و همه این‌ها تلاش داشتند این انقلاب را از بین ببرند اما وجود سپاه مانع رسیدن آنها به خواسته‌شان شد.

وی ابراز کرد: بهترین خدمات را سپاهیان انجام دادند در حالی که دنبال پست و مقام نبودند و نیستند الگو سپاهیان سردار سلیمانی است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: متاسفانه هم‌اکنون سپاه را مورد هجمه قرار می‌دهند و با طنز سعی دارند این نیرو را از چشم مردم بیاندازند.

وی قدرت اقتصادی، سیاسی و غیره در ایران را نتیجه حضور سپاه دانست و بیان کرد: اگر سپاه نبود داعش عراق و سوریه را گرفته و از حکومت اسلامی حکومت داعشی باقی می‌ماند سپس به ایران می‌آمدند و همان بلاها را بر سر ما می‌آوردند.

جنتی با بیان اینکه چرا اینقدر نسبت به سپاه هجمه دارید و از آنها بد می‌گویید، گفت: سپاه به پشتوانه این مردم است که توانست با قدرت جلوی دشمنان بایستد که باید قدر این مردم را هم دانست.

وی با بیان اینکه مردم مشکلات بسیاری دارند که باید به آنها رسیدگی شود، اظهار کرد: دشمن از طریق مشکلات مردم می‌خواهد ولایت فقیه را از بین ببرد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: بسیاری در داخل قدر حضور رهبری و هدایت ایشان را در جامعه درک نکرده‌اند دشمن می‌داند که اگر بخواهد ایران را از بین ببرد باید ولایت فقیه را از ما بگیرد.

جنتی ابراز کرد: دشمن بیشتر از ما می‌داند این رهبر است که در مقابل حیله‌ها و هجمه‌های آنها ایستاده و کشور را اینگونه قدرتمند نگه‌داشته است.

وی بیان کرد: این سپاه است که اهداف رهبری را پیگیری می‌کند؛ مقام معظم رهبری چند سال است که بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده‌اند اما هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده‌ایم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: امسال هم مقام معظم رهبری بحث تولید ملی و اشتغال را مطرح کردند که توجه به این موضوع نشان از هوشیاری ایشان به مشکلات و راهنمایی برای عبور از این بحران دارد.

جنتی با اشاره به اینکه با جلوگیری از قاچاق می‌توان کمک بسیاری به تولید ملی و اشتغال در کشور کرد، گفت: وقتی جلوی قاچاق گرفته شود سرمایه‌گذارها سرمایه‌شان را به جای بانک‌های خارجی در دایره تولید داخلی سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی با اشاره به بازار آشفته ارز گفت: همه باید بسیج بشوند، دولت، ملت، مقامات علما و مراجع و همه کسانی که از برکات انقلاب اسلامی بهره بردند باید به میدان بیایند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان وظیفه اصلی روحانیت را حفظ دین مردم دانست و گفت: باید ببینیم مشکلات از کجاست و مشکلات مردم را حل کنیم ابتدا خودمان را بسازیم و بعد با منکرات برخورد کنیم.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها