کد خبر: ۴۴۰۷۴۷
زمان انتشار: ۱۵:۵۴     ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
معاون اجتماعی فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی خبر «کشته شدن دختر 18 ساله‌ی تبریزی را به علت تعقیب گریز پلیس امنیت اخلاقی» که در فضای مجازی منتشر شده است، تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه 598، سرهنگ «علی ‌اسمعیل‌پور» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: روز پنج‌شنبه در ساعت 18:18، خودروی پژو پارس به رانندگی یک پسر حدوداً 17 ساله و فاقد گواهینامه که یک دختر هم سن و سال راننده نیز سوار آن بود، در منطقه‌ی باغمیشه‌ی تبریز با اتوبوس تصادف کرد.

وی اظهار کرد: علت این تصادف کنترل نکردن راننده‌ی نوجوان و ورود به لاین مخالف با اتوبوس بود که به‌علت شدت حادثه دختر جوان جان خود را از دست داد.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این‌که در این موضوع تعقیب گریزی توسط پلیس گشت ارشاد وجود نداشته است، گفت پس از وقوع تصادف، پلیس 110، حدود ساعت 18:32 در محل حادثه حضور می‌یابد و هیچ خودروی گشت ارشادی در محل حادثه وجود نداشته است، در حالی که برخی کانال‌های معاند در فضای مجازی با انتشار تصویر و اطلاعات نادرست علیه پلیس سم‌پاشی می‌کنند.

اسمعیل‌پور با بیان این‌که در صورتی که تصادفی منجر به فوت شخص شود نیروی انتظامی وظیفه دارد در محل حادثه حضور یابد، گفت: تصاویر منتشر شده از خودروی پلیس در فضای مجازی مربوط به کلانتری 12 منطقه بوده که براساس ابلاغ پلیس 110 برای بررسی تصادف در محل حضور یافته است.

وی با بیان این‌که تاکنون پلیس گشت ارشادی در محله‌ی باغمیشه حضور نداشته است، افزود: معمولاً پلیس گشت ارشاد در اماکنی مانند پارک ائل‌گلی، لاله پارک و سنگ فرش ولیعصر برای تذکر به افرادی که قوانین را رعایت نمی‌کنند، حضور دارند و در استان ما به هیچ عنوان در خصوص چنین مسائلی تعقیب و گریزی توسط پلیس انجام نشده است.

وی با بیان این‌که پلیس تنها یگان تأمین‌کننده امنیت جامعه است، گفت: پلیس با مفاسدی از جمله برگزاری پارتی‌های مختلط و شب‌نشینی‌ها و... برخورد می‌کند و در مقابل تهاجم فرهنگی هم‌چنان استوار ایستاده است، اما با این حال اگر برخی در خصوص این جریان به پلیس بهتان بگوید، مردم دارای آگاهی کامل هستند که پلیس براساس شرح وظایف خود عمل می‌کند.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این‌که چنین مسائلی ساخت و پرداخته‌ی افرادی است که می‌خواهند به نیروی انتظامی ضربه بزنند، گفت: اخیراً فیلم کذایی در فضای مجازی پخش شده بود که به ظاهر در آن نیروی انتظامی با خانم‌ها برخورد می‌کند، در حالی که این فیلم نیز از پیش طراحی شده بود، چون فیلم پخش شده به‌صورت ناقص و به نفع معاندان و صرفاً برای سیاه‌نمایی علیه پلیس پخش شد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها