کد خبر: ۴۴۰۸۶۹
زمان انتشار: ۱۳:۵۹     ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۳۱۲ دلار و ۱۱ سنت رسید.
به گزارش پایگاه 598، خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار به بالاترین رقم های خود در طی حدود 3 ماه و نیم گذشته رسیده و سرمایه گذاران در انتظار مشخص شدن خط مشی پولی فدرال رزرو آمریکا هستند، قیمت طلا امروز برای دومین جلسه متوالی کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد کاهش به 1312 دلار و 11 سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز به 1310 دلار و 11 سنت رسید که پایین ترین رقم از 21 مارس تاکنون بود.

قیمت طلای آمریکا برای تحویل ماه ژوئن نیز امروز با نیم درصد کاهش به 1313 دلار و 10 سنت رسید.

استفن اینز، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «افزایش اخیر ارزش دلار تاثیری منفی بر قیمت طلا گذاشته است.» در حالی که سرمایه گذاران در انتظار تصمیم فدرال رزرو آمریکا و انتشار آمارهای کلیدی از اقتصاد آمریکا در هفته جاری هستند، تا میزان سلامت اقتصاد آمریکا را بهتر ارزیابی کنند، شاخص دلار امروز در رقم 91.848 ثابت بود.

هرچند انتظار نمی رود فدرال رزرو آمریکا در نشست این هفته خود تغییری در نرخ بهره صورت دهد، اما فعالان بازار به دقت در حال رصد تحولات نشست دو روزه فدرال رزرو هستند تا سرنخ هایی از افزایش احتمالی نرخ بهره در ماه ژوئن به دست بیاورند.

شاخص دلار آمریکا در روز جمعه به بالاترین رقم از 11 ژانویه تاکنون یعنی 91.986 رسیده بود. دلار در ماه آوریل 2 درصد افزایش ارزش داشت که بیشترین رشد ماهیانه از نوامبر 2016 تاکنون بود.

افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن ارزش دلار و رشد میزان سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا می شود و موجب تضعیف قیمت طلا می شود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها