کد خبر: ۴۴۰۸۷۳
زمان انتشار: ۱۵:۱۳     ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷
ضرب شصت بنزینی ایران به جنجال برجام؛ «شنبه» از مرز خودکفایی می‎گذریم
با بهره برداری از فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، از روز شنبه (۱۵ اردیبهشت ماه) ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس به ۲۲ میلیون لیتر در روز و ظرفیت تولید بنزین کشور به ۹۰ میلیون لیتر در روز می رسد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، مسئله تأمین بنزین آنقدر برای یک کشور پرجمعیت مثل ایران استراتژیک است که دشمنان مردم ایران از سال 1387 یعنی پیش از آغاز تحریم های گسترده غرب علیه کشورمان، در اولین اقدام خصمانه تحریمی علیه ایران در سالهای اخیر، فروش کاتالیست های مورد نیاز در تولید بنزین به ایران را تحریم کردند و پس از آن، موضوع فروش بنزین به ایران را در لیست تحریم ها قرار دادند تا از دریچه بنزین، به توان اقتصادی کشور ضربه بزنند و حتی موجبات نارضایتی های اجتماعی را در ایران فراهم کنند.

ایران در کنار مدیریت شرایط نیاز کشور در طی یک دهه اخیر، با تمرکز بر بهره برداری از مگاپروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس و بهره برداری از فاز نخست آن، موفق شد با رساندن میزان ظرفیت تولید بنزین به میزان تقاضای مصرف این فرآورده نفتی در کشور، در تأمین و تولید بنزین به خودکفایی برسد.

اکنون چندین ماه تلاش شبانه روزی فرزندان ایران اسلامی در مجموعه وزارت نفت، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)، مدیران و متخصصان صنعت پالایش نفت و میعانات گازی کشور و کارکنان و کارگران زحمت کش پالایشگاه ستاره خلیج فارس، فاز دوم این پالایشگاه را در آستانه بهره برداری کامل قرار داده است.

در آغاز هفته آینده با به مدار بهره برداری آمدن فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، 10 میلیون لیتر به تولید روزانه بنزین کشور افزوده می شود و طی روزهای آتی (تا پایان اردیبهشت ماه) این 10 میلیون لیتر با رسیدن به ظرفیت تولید روزانه 12 میلیون لیتر، در فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، به تثبیت می رسد. با بهره برداری از این فاز، از روز شنبه (15 اردیبهشت ماه) ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس به 22 میلیون لیتر در روز و ظرفیت تولید بنزین کشور به 90 میلیون لیتر در روز می رسد.

این یعنی برای نخستین بار در تاریخ کشور، ظرفیت تولید بنزین از سقف میزان تقاضای مصرف داخلی این فرآورده نفتی در کشور فراتر می رود و ایران، شنبه هفته آینده، از مرز خودکفایی در تأمین و تولید بنزین عبور می کند.

این در حالی است که ترامپ و دیگر بدخواهان مردم ایران، در تلاشند با جنجال برجامی، ایران را در موضع ضعف قرار دهند. عبور از مرز خودکفایی در تأمین و تولید کالای استراتژیکی چون بنزین، ضرب شصت محکمی به این جنجال برجامی است که فرزندان ایران در شرایط تحریمی غرب، به این دستاورد بزرگ دست یافته اند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها