کد خبر: ۴۴۰۹۳۳
زمان انتشار: ۱۲:۵۸     ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
یکی از مدیران ارشد صندوق بین‌المللی پول از سیاست‌گذاران ایرانی خواست به اصلاح سیستم بانکی که با رویه فعلی، استقراض شرکت‌های کوچک و متوسط را دشوار کرده است بپردازند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا: یکی از مدیران ارشد صندوق بین‌المللی پول از سیاست‌گذاران ایرانی خواست به اصلاح سیستم بانکی که با رویه فعلی، استقراض شرکت‌های کوچک و متوسط را دشوار کرده است بپردازند.

به گزارش بلومبرگ، به گفته جهاد آزور - مدیر منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول- دولت ایران نیاز دارد تا اصلاحات اقتصادی را با سرعت بیشتری اجرا کند که یکی از آن‌ها با توجه به تصمیم احتمالی دونالد ترامپ - رئیس جمهور آمریکا - برای ترک توافق اتمی سال ۲۰۱۵، اصلاحات ساختاری و اساسی در سیستم بانکی این کشور است.

وی در جریان مصاحبه‌ای گفت: این احتمال که آمریکا از توافق هسته‌ای خارج خواهد شد باعث ایجاد بلاتکلیفی می‌شود و برای از بین بردن این بلاتکلیفی و ثبات بخشیدن به بازار باید کار‌هایی انجام داد.

ترامپ تا دوازدهم ماه میلادی کنونی فرصت دارد در خصوص ترک توافق هسته‌ای تصمیم بگیرد. مقامات ایرانی اخیرا اقدام به یکسان سازی نرخ ارز کرده اند و همچنین بانک مرکزی عرضه ارز را در زمان کنونی متوقف و انتقال ارز توسط صرافی‌ها از طریق سیستم حواله را ممنوع کرده است.

آزور با حمایت از این اقدامات گفت: یکسان سازی نرخ ارز به حذف تحریفات بازار و بهبود رقابت پذیری کمک می‌کند و به تدریج کسری بودجه ایران که طبق تخمین‌های صندوق به ۲.۷ درصد از تولید ناخالص داخلی تا سال ۲۰۱۷ رسیده است را کاهش می‌دهد و به اقتصاد کمک می‌کند تنظیم شود.

وی اظهار کرد: صندوق بین المللی پول بار‌ها از دولت ایران خواسته است نهاد‌های وام دهنده را بازسازی و سرمایه آن‌ها را افزایش دهد. اگر می‌خواهید سطح رشد خود را افزایش دهید باید دسترسی به منابع مالی را بهبود دهید و این امر مستلزم سیستم بانکی خوب است.

او گفت: بایستی قیمت‌ها سطح خاصی از ثابت را نشان دهند و بخش خصوصی امکان یابد به سرمایه گذاری علاقه‌مند شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها