کد خبر: ۴۴۱۰۳۵
زمان انتشار: ۰۹:۴۶     ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷
مشاور مقام معظم هبری در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه در صورت خروج آمریکا از برجام، ایران متناسب با شرایطی که آنها تحمیل کنند مقابله خواهد کرد، گفت: دست ایران برای هر نوع تصمیمی که در رابطه با مساله هسته‌ای گرفته شود باز است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا، علی‌اکبر ولایتی در حاشیه بازدید از غرفه مجمع جهانی بیداری اسلامی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب با تاکید بر اینکه مساله اصلی منطقه، فلسطین است، گفت: کاری که رییس‌جمهور آمریکا در جهت انتقال سفارت آمریکا به قدس قصد دارد انجام دهد در حقیقت یک اعلامیه بالفور شماره دو است.

وی تصریح کرد: در اوایل قرن بیستم هم بعضی از خائنین منطقه با نظر انگلیسی‌ها در جهت اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها همراهی کردند و امروز نیز برخی دیگر و مشخصا رژیم سعودی با آمریکا برای انتقال سفارت به بیت‌المقدس همراهی می‌کند.

مشاور مقام معظم هبری در امور بین‌الملل ادامه داد: به این ترتیب این اقدام کامل کردن اشغال قدس است که متعلق به جهان اسلام و مسلمین است، اما بدانند با بعضی از کارهای حاشیه‌ای که در منطقه انجام می‌دهند جهان اسلام و فلسطینی‌ها نخواهند گذاشت آب خوش از گلوی اسرائیلی‌ها و صهیونیست‌ها پایین برود و با این بالفور شماره دو قطعا مقابله خواهند کرد و مبارزه ادامه خواهد یافت.

ولایتی تصریح کرد: همان‌طور که نوعی انتفاضه شروع شده تحت عنوان انقلاب بازگشت، این موضوع ادامه می‌یابد اما بدون تردید رژیم صهیونیستی رو به زوال است و با دخالت‌هایی هم که در سوریه و برخی کشورهای دیگر در منطقه انجام می‌دهد، سقوط اسرائیل را به تعویق نمی‌اندازد.

این عضو هیات نظارت بر برجام همچنین در رابطه با گزینه‌های احتمالی ایران برای واکنش نسبت به اقدام آمریکا جهت خروج از برجام هم، گفت: دست ایران باز است برای هر نوع تصمیمی که در رابطه با مساله هسته‌ای گرفته شود. آمریکایی‌ها می‌توانند امتحان کنند، اگر بخواهند از برجام عقب بنشینند یا یک بازی سیاسی دیگری در آورند که مانع از این شود ایران از بهره‌ای که استحقاق آن را دارد محروم شود حتما جمهوری اسلامی ایران متناسب با شرایطی که آمریکایی‌ها می‌خواهند تحمیل کند مقابله خواهد کرد و آمریکا را پشیمان خواهد کرد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها