کد خبر: ۴۴۱۰۶۸
زمان انتشار: ۰۹:۳۳     ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
«استفان دوجاریک»، سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد گفت این سازمان از برجام حمایت می‌کند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، نوشته اسپوتنیک، دوجاریک گفت: «دبیر کل سازمان ملل با قاطعیت از برجام به عنوان یک دستاورد دیپلماتیک سیاسی حمایت می‌کند و آماده تقویت برجام است.»

وی اضافه کرد: «دبیر کل، دیدگاه‌هایش در این مورد را چه به صورت علنی و چه به صورت خصوصی مطرح کرده است. ما معتقدیم برجام به صلح و امنیت در منطقه کمک می‌کند.»

ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان در تیرماه سال ۱۳۹۴ به توافقی دست یافتند که قرار است در ازای ایجاد محدودیت در بخش‌هایی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران، همه تحریم‌های بین‌المللی و یکجانبه مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را رفع کند.

کارشکنی‌های آمریکا در اجرای برجام از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا شدت گرفته؛ او در اقدامی که نقض صریح بندهای توافق هسته‌ای با ایران محسوب می‌شود، تهدید کرده کشورش را از توافق خارج خواهد کرد و یا درباره تجارت با ایران به کشورهای اروپایی هشدار داده است.

«دونالد ترامپ» روز ۲۲ دی‌ماه در جدیدترین اقدام خود ضد برجام تهدید کرد ممکن است آخرین باری باشد که رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران به موجب مفاد این توافق را تمدید می‌کند.

او به نمایندگان کنگره و دولت‌های اروپایی ضرب‌الاجل داد تا فرارسیدن موعد بعدی تعلیق تحریم‌ها در روز ۱۲ ماه می (۲۲ اردیبهشت‌ماه) برای «اصلاح معایب فاجعه‌بار» برجام اقدام کنند و گرنه آمریکا را از توافق هسته‌ای خارج خواهد کرد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها