کد خبر: ۴۴۱۲۰۴
زمان انتشار: ۱۳:۴۰     ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بر اساس آمارها از سال 90 تا 95 نزدیک به یک میلیون و 250 هزار نفر به جمعیت تهران افزوده شده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از خانه ملت،‌ محمد وحدتی‌هلان با تاکید بر اینکه زنگ خطر انفجار جمعیت در پایتخت به صدا درآمده است، اظهار داشت: با بحران‌های زیادی مانند آلودگی هوا، ترافیک، کمبود آب، زلزله و مهمتر از همه انفجار جمعیت در پایتخت روبه‌رو هستیم که برای کنترل و مدیریت آنها راهی جز انتقال پایتخت اداری وجود ندارد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از روند افزایشی جمعیت پایتخت، افزود: متاسفانه انباشت و تجمیع امکانات، اشتغال و منابع در پایتخت باعث شده روزانه میلیون‌ها نفر از شهرهای مجاور برای اشتغال وارد این کلانشهر شوند.

وی با انتقاد از نبود برنامه مناسب برای کنترل و مدیریت جمعیت پایتخت، تصریح کرد: بر اساس آمارها از سال 90 تا 95 نزدیک به یک میلیون و 250 هزار نفر به جمعیت تهران افزوده شده این در حالی است که طی این سال‌ها سیاست‌ها برای کنترل جمعیت آن بیشتر شعاری و احساسی بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: موضوع انتقال کارمندان از تهران در برهه‌ای از زمان اجرایی اما بعد از گذشت مدتی لغو شد؛ هر چند سال‌هاست موضوع زلزله تهران مطرح می‌شود اما متاسفانه نه تنها با کاهش روند جمعیت از این کلانشهر روبه‌رو نیستیم بلکه با هجوم جمعیت و به تبع آن بحرانی شدن وضعیت هوا، ترافیک و تامین آب شرب نیز مواجه هستیم.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس دهم، انتقال پایتخت اداری را مهم‌ترین راهکار نجات تهران از انفجار جمعیت دانست و افزود: وزارت کشور برای ایجاد تعادل در جمعیت باید تمهیدات لازم را اتخاذ کند؛ در این رابطه نیاز است با ساخت شهرک‌های جدید در اطراف تهران بخشی از جمعیت را به سمت آن سوق داد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزارت کشور باید برنامه مناسبی را برای معکوس کردن مهاجرت‌ها داشته باشد و از سویی دولت با ایجاد و بهبود اشتغال در روستاها و شهرستان‌های کمتر برخوردار زمینه پیشگیری از مهاجرت‌ها را فراهم کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها