کد خبر: ۴۴۸۷۰۲
زمان انتشار: ۱۱:۰۸     ۲۱ آبان ۱۳۹۷
رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان گفت: حکم یکی از اشرار و قاچاقچیان مسلح مواد مخدر شرق کشور در دیوان عالی کشور تایید شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از برنا، احمد قربانی رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان گفت: طی دادنامه صادره از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی کرمان، متهم ردیف اول پرونده (الف - ش) بابت مشارکت در حمل و نگهداری مسلحانه سه هزار و ۲۳۵ کیلو و ۲۵۰ گرم تریاک و ۱۸۴ کیلوگرم مرفین به اعدام محکوم شده است.

وی گفت: همچنین متهم ردیف دوم پرونده (س - ع) بابت معاونت در حمل مواد مذکور به تحمل ۲۵ سال حبس محکوم و سه دستگاه خودروی توقیفی تویوتا (پرادو)، پژو پارس و نیسان وانت به نفع دولت ضبط می‌شود.

رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی کرمان با اشاره به اینکه متهم ردیف اول دارای سوابق متعدد کیفری است تصریح کرد: این شرور در سال ۱۳۸۷ به دلیل اتهام اقدام علیه امنیت داخلی از طریق همکاری با یکی از گروه‌های تروریستی منطقه بازداشت شده است.

قربانی گفت: تیرماه سال ۹۵ برابر اطلاعات واصله از پایگاه اطلاعات پلیس مبارزه با مواد مخدر مبنی بر اینکه گروهی از قاچاقچیان مواد مخدر قصد دارند محموله کلان از مواد مخدر را به صورت مسلحانه از استان سیستان و بلوچستان پس از عبور از مسیر‌های فرعی و کویری به کرمان حمل و سپس به مرکز استان و استان‌های مرکزی و شمالی کشور انتقال دهند.

وی افزود: پس از شناسایی مسیر‌های تردد قاچاقچیان متلاشی کردن باند مذکور در دستور کار اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.

وی بیان داشت: در این عملیات یکی از ماموران خدوم نیروی انتظامی با رشادت و از جان گذشتگی با قاچاقچیان مسلح مواد مخدر درگیر و از ناحیه قفسه سینه مورد اصابت گلوله مستقیم قاچاقچیان قرار گرفت و به درجه رفیع جانبازی نائل آمده است.

این شرور سابقه اقدام علیه امنیت داخلی کشور از طریق همکاری با یکی از گروه‌های تروریستی منطقه را در پرونده خود دارد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها