کد خبر: ۴۴۹۰۱۵
زمان انتشار: ۰۹:۴۲     ۲۸ آبان ۱۳۹۷
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات قزوین گفت: حرم و بارگاه حضرت امیرالمومنین (ع) در نجف اکنون ۲۰ برابر شده و به عنوان بزرگترین سازه زیارتی مسقف دنیا بوسیله ستاد تحویل تولیت حرم شده است.
به گزارش پایگاه 598، رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات قزوین گفت: حرم و بارگاه حضرت امیرالمومنین (ع) در نجف اکنون ۲۰ برابر شده و به عنوان بزرگترین سازه زیارتی مسقف دنیا بوسیله ستاد تحویل تولیت حرم شده است.

حامد کبودوند روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: با کمک‌های مردمی و مشارکت ستاد بازسازی عتبات عالیات، حرم و بارگاه حضرت امیرالمومنین (ع) در نجف اکنون ۲۰ برابر شده و به عنوان بزرگترین سازه زیارتی مسقف دنیا بوسیله ستاد تحویل تولیت حرم شده است.

وی افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات قزوین نیز در اجرای این طرح مشارکت خواهد داشت.

وی یادآور شد: ستاد بازسازی عتبات عالیات قزوین دارای ۱۵۰۰ طرح بازسازی است که از این میان ۱۵۰ مورد تکمیل شده و سایر در دست اقدام هستند.

کبودوند اظهار داشت: در پروژه‌های یاد شده این ستاد سبک معماری ایرانی اسلامی کاملا رعایت شده و در همین راستا نیز اشعار ایرانی در ایوان نجف اشرف رونمایی شده است.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات قزوین یادآور شد: بدون استثنا تمام مصالح مورد نیاز این پروژه‌ها از داخل ایران تامین شده و تمام متخصصان مورد نیاز آن‌ها نیز ایرانی بوده اند و به واسطه آن‌ها صنایع دستی و مشاغل هنری توسعه یافته است.

وی با اشاره به آخرین مراحل این طرح‌ها گفت: هم اکنون صحن حضرت زهرا (س) با پیشرفت ۹۰ درصدی و همچنین گنبد جدید حرم امام حسین (ع) نیز در حال ساخت بوده و در سال جاری از آن‌ها رونمایی و افتتاح می‌شود.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات قزوین با بیان اینکه در همه اعتاب مقدسه عراق شامل نجف، کربلا، کاظمین و سامرا کمک‌های ایران در قالب طرح‌های ماندگار اجرا شده است، گفت: قزوین علاوه بر توسعه حرم طفلان مسلم در باب قبله کاظمین و حرم سامرا نیز پروژه دارد و قرار است یکی از درب‌های حرم سامرا، کفشداری کاظمین و کل حرم طفلان مسلم توسط این استان انجام شود.

کبودوند اضافه کرد: تمام هزینه‌های این طرح‌ها توسط خیران و مردم تامین می‌شود و هیچ هزینه‌ای از هزینه‌های جاری و دولتی دریافت نمی‌شود.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات قزوین گفت: با وجود شایعات قبل از ایام اربعین مبنی بر اختلاف مردم عراق با ایرانیان، در این ایام شاهد دوستی و نزدیکی این ملت بودیم و علاقه ملت‌های شیعه فارغ از عنوان‌های ایرانی، عراقی و اقغانستانی و کشور‌های دیگر است.

وی اضافه کرد: امسال با وجود همه تلاش‌های مذبوحانه دشمن و فشار‌های اقتصادی، مردم کریم استان قزوین تقریبا ۲ برابر سال گذشته به زائران خدمات رسانی کردند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها