کد خبر: ۴۵۴۴۶۸
زمان انتشار: ۱۴:۰۷     ۱۷ فروردين ۱۳۹۸
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: در پی تداوم واردات دام از بنادر چابهار و امام(ره)، ظرف روزهای اخیر دام زنده گوسفندی از بندرعباس در حال ورود به کشور است.
به گزارش پایگاه 598، حمید ورناصری با انتقاد از انتشار اخباری مبنی بر عرضه گوشت مرغ گرم و منجمد تنظیم بازاری با قیمت‌هایی بیش از نرخ مصوب در برخی از استان‌های کشور، افزود: برخی با طرح این موضوعات، علاوه‌بر ذهنیت سازی، تلاش دارند به افزایش قیمت انواع گوشت در کشور دامن بزنند اما با تلاش شرکت پشتیبانی امور دام سراسر کشور، نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه شاهد روند کاهشی قیمت‌ها نیز در شب عید و ایام نوروز بودیم. درباره گوشت مرغ در شب عید و ایام نوروز، شرایط آرامی را پشت سر گذاشتیم و حتی با روند کاهش قیمت‌ها روبرو شدیم.
 
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اضافه کرد: تا جایی که در این ایام، روزانه یکهزار تن گوشت مرغ گرم در تهران و در سایر استان‌های کشور متناسب با نیاز بازار عرضه کردیم که البته این اقدام ادامه می‌یابد. طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ منجمد ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شد و نرخی بیش از این نداشتیم.

ورناصری افزود: با توجه به عرضه گسترده گوشت گرم و منجمد مرغ در سراسر کشور، قیمت مرغ گرم در استان‌ها به ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان و در تهران به ۱۴ هزار تومان تقلیل یافت. همچنین با توجه به میزان گسترده واردات و عرضه گوشت گوسفندی و دام زنده در شب عید و ایام نوروز، قیمت هر کیلوگرم دام زنده ۱۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد. در هیچ استانی نه تنها افزایش قیمت گوشت قرمز نداشتیم بلکه روند کاهشی آن ادامه دارد.

وی ادامه داد: در پی تداوم واردات دام از بنادر چابهار و امام (ره)، ظرف روزهای اخیر دام زنده گوسفندی از بندر عباس در حال ورود به کشور است. پیش‌بینی ما بیانگر این است که انواع گوشت قرمز و مرغ گرم و منجمد با دسترسی بیشتر و قیمت‌های مناسب‌تر در اختیار شهروندان سراسر کشور قرار گیرد.

منبع: کیهان

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها