کد خبر: ۴۵۴۴۹۹
زمان انتشار: ۰۹:۴۹     ۱۸ فروردين ۱۳۹۸
رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه افزایش تراز این دریاچه همچنان ادامه دارد، گفت: تراز آب دریاچه ۴۵ سانتی متر نسبت به زمان مشابه افزایش یافت.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، خلیل ساعی با اشاره به اینکه تراز دریاچه در مقایسه با هفته گذشته ۹ سانتی متر افزایش یافته است، گفت: افزایش بارندگی‌ها، امیدواری‌ها برای احیای نگین آبی آذربایجان را بیشتر می‌کند.

وی، تراز دریاچه ارومیه در زمان حاضر را یکهزار و ۲۷۱ متر و ۱۹ سانتی متر اعلام و اضافه کرد: این تراز در مدت مشابه پارسال یکهزار و ۲۷۰ متر و ۷۴ سانتی متر بود.

ساعی با بیان اینکه هم اکنون سه میلیون و ۱۳۰ هزار مترمکعب آب در دریاچه ارومیه وجود دارد، گفت: پارسال در همین موقع مجموع آب دریاچه معادل یک میلیون و ۹۹۰ هزار مترمکعب بود که افزایش یک میلیون و ۱۴۰ مترمکعب آب را شاهدیم.

وی مساحت کنونی دریاچه ارومیه را ۲ میلیون و ۷۴۱ کیلومترمربع اعلام و خاطرنشان کرد: مساحت دریاچه در زمان مشابه سال گذشته ۲ میلیون و ۲۷۶ کیلومتر مربع بود که افزایش ۴۶۵ هزار کیلومتر مربعی را نشان می‌دهد.

رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی افزایش چشم گیر بارندگی‌ها و رهاسازی آب سدهای پیرامونی را از عوامل مهم و اصلی احیای تدریجی این دریاچه عنوان کرد.

ساعی با اشاره به اینکه ۱۰ میلیون متر مکعب از آب سد قلعه چای به بستر دریاچه ارومیه رها سازی شده است، سهم آذربایجان غربی در این زمینه را بیشتر بیان کرد و ادامه داد: با رها سازی آب سدهایی همچون مهاباد و بوکان از آذربایجان غربی حدود ۸۰۰ میلیون مترمکعب آب روانه بستر دریاچه می‌شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها