کد خبر: ۴۵۵۲۴۳
زمان انتشار: ۱۳:۲۴     ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
واعظی گفت: چهار گزینه را برای سخنگویی دولت به رئیس جمهور پیشنهاد دادیم و رئیس جمهور خواست که با دو نفر از این افراد صحبت شود.

به گزارش پایگاه 598، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز مهمترین بحثی که مطرح شد در مورد خباثتی بود که آمریکا روز دوشنبه انجام داد و مانع از فروش نفت ایران شد. در این جلسه هیأت دولت به این موضوع پرداختیم.

به گزارش مهر وی ادامه داد: این موضوع در دو بعد خارجی و داخلی مورد بررسی قرار گرفت، در بعد سیاست خارجی باید همه اعضای دولت نگاه واحدی به این موضوع داشته باشند؛ گزینه‌های مختلفی که در گذشته برای شرایط مختلف تدوین کرده بودیم روی میز است و به این گزینه نیز فکر کرده بودیم.

واعظی گفت: در بودجه ۹۸ پیش بینی‌های مختلفی شده بود از جمله اینکه اگر با محدودیت‌هایی با فروش نفت مواجه بشویم بتوانیم کشور را به خوبی اداره کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: اقدام اخیر آمریکا محدودیت‌هایی را برای ایران از نظر اقتصادی ایجاد می‌کند اما آمریکا بیشتر به دنبال ایجاد یک جنگ روانی است و در این راستا به دنبال تبلیغات گسترده می‌باشد.

واعظی اظهار داشت: از روز دوشنبه صدا و سیما اطلاع رسانی خوبی انجام داده است و با توجه به آگاهی که مردم داشته اند تهدیدات آمریکا را جدی نگرفتند و این اقدام آمریکا تأثیری بر بازار ارز و سایر بازارها نداشته است.

وی ادامه داد: امروز در هیأت دولت صحبت شد که با این مقوله در خارج و داخل کشور چطور برخورد کنیم که برخی از این موارد را رئیس جمهور در صحبت‌های خود بیان کردند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: قوای سه گانه باید دست به دست هم بدهند و در برابر فشار آمریکا خود را آماده کند علاوه بر این باید اطلاع‌رسانی دقیقی به مردم انجام شود تا بتوانیم مقاومت کنیم.

واعظی گفت: این اقدام آخرین تلاش آمریکاست. در یک سال گذشته آمریکا هر آنچه در توان داشته است انجام داده است، بعد از ۱۳ آبان اقدامات آمریکا تأثیری در بازار ایران نداشت.

وی تصریح کرد: آمریکا فکر می‌کرد اگر سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد اتفاق بزرگی در ایران می‌افتد اما اتفاق بزرگی نیفتاد و موجب افزایش همبستگی و وحدت مردم شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: دشمنان تلاش کردند از بحران سیل برای جدا کردن دولت از ملت استفاده کنند اما ناکام ماندند، تردید ندارم آنچه دوشنبه از سوی آمریکا اعلام شد موجب افزایش همبستگی‌ها خواهد شد.

وی تاکید کرد: مردم مطمئن باشند دولت برنامه ریزی های مختلفی کرده است، دولت قوای سه گانه و همه نهادها تحت زعامت مقام معظم رهبری امور را پیش خواهند برد.

وی در پایان در خصوص انتخاب سخنگوی دولت گفت: هفته گذشته با مشورت کمیته‌ای که آقای رئیس جمهور برای انتخاب سخنگو از داخل دولت تشکیل داده بودند چهار گزینه را به رئیس جمهور پیشنهاد دادیم و آقای رئیس جمهور خواستند که با دو نفر از این افراد صحبت شود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها