کد خبر: ۴۵۵۳۲۷
زمان انتشار: ۱۳:۲۱     ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
شاهزاده ویلیام نوه ملکه انگلیس امروز جمعه از دو مسجدی که ماه گذشته میلادی هدف حملات تروریستی یک راستگرای افراطی در این کشور قرار گرفت بازدید کرده و گفت، عامل این حملات در مأموریتش برای ترویج نفرت ناکام ماند.
به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شاهزاده ویلیام نوه ملکه انگلیس در جریان بازدید از مسجد النور در شهر کرایست‌چرچ برای حدود ۱۰۰ نفر در این محل از جمله بازماندگان این حملات تروریستی و دیگر مستمعینی که شامل جاسیندا، آردرن نخست وزیر نیوزیلند و رهبران مسلمانان این کشور بودند، سخنرانی کرد.

شاهزاده ویلیام

این شاهزاده انگلیسی گفت: در این اتاقی که ما در آن هستیم یک تراژدی بروز پیدا کرد. یک تروریست تلاش کرد تا بذر نفرت و اختلاف را در مکانی بپاشد که بنا شده براساس کنار هم بودن و ازخودگذشتگی است. او فکر می‌کرد می‌تواند این مکان را بازتعریف کند. من در اینجا آمده‌ام تا به شما کمک کنم تا به جهان نشان دهیم که او در این هدف‌اش شکست خورد.

این شاهزاده انگلیسی تصریح کرد، از زمانی که بسیار کم سن و سال بوده به نیوزیلند سفر می‌کرده و همواره تحت تأثیر رویکرد خوشبینانه نیوزیلندی‌ها به جهان بوده است.

ویلیام اظهار داشت: من اخبار مربوط به این حملات در ۱۵ مارس را آن هم در کشوری که در برابر جریان‌های جهانی خشم و اختلاف مقاومت می‌کند شنیدم و نتوانستم آن را باور کنم.

وی افزود: با این حال نیوزیلند آن طور که این تروریست می‌خواست قربانی ترس و بی‌اعتمادی نشد.

وی تصریح کرد: نیوزیلندی‌ها برنامه دیگری داشتند. مردم در مساجد النور و لینوود برنامه دیگری داشتند. شما در زمانی آکنده از درد و رنج فراوان ایستادید و کنار یکدیگر بودید.

شاهزاده ویلیام در این سخنرانی خود طبق توصیه‌ای که نخست وزیر نیوزیلند و دیگر مقامات این کشور مبنی بر عدم نام بردن مستقیم از این فرد به منظور جلوگیری از مشهور شدنش کرده بودند، اشاره مستقیمی به نام عامل این حملات نکرد.

همچنین نخست وزیر نیوزیلند نیز گفت: شاهزاده ویلیام به عنوان یک عضو مهم خاندان سلطنتی انگلیس دیگر برنامه‌هایش را کنسل کرد و شخصاً به نیوزیلند آمد تا به ادای احترام بپردازد.

ویلیام همچنین از مسجد لینوود نیز بازدید کرده و با برخی از زخمی‌های حملات تروریستی انجام شده در این مسجد در بیمارستان کرایست‌چرچ دیدار کرد.

در جریان این حملات علاوه بر کشته شدن ۵۰ تن، ۵۰ نفر دیگر زخمی شدند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها