کد خبر: ۴۵۶۱۲۷
زمان انتشار: ۱۵:۳۳     ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
جلسه ویژه‌ مجلس برای بررسی افزایش بی‌رویه قیمت کالاها؛
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از جلسه ویژه‌ مجلس برای بررسی افزایش بی‌رویه قیمت کالاها در ‌بازار خبر داد و گفت: از دولت و مسئولان دستگاه‌های اجرایی و نظارتی انتظار داریم برای برخورد با عوامل اخلال‌گر بازار تعارفات را کنار بگذارند.
به گزارش پایگاه 598، اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، از برگزاری جلسه ویژه‌ای در مجلس شورای اسلامی برای بررسی مشکلات پیش‌آمده در سطح بازار خبر داد و اظهار داشت:‌ از دولت و مسئولان دستگاه‌های نظارتی انتظار داریم در برخورد با عوامل اخلال‌گر بازار تعارفات را کنار بگذارند.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزایش بی‌رویه قیمت کالاها در سطح بازار و فشارهای زیادی را که به مردم وارد شده است مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: در یک سال گذشته مردم با چالش‌های اقتصادی بسیار زیادی مواجه بوده‌اند به‌طوری‌که وضعیت معیشتی آنان روز به روز وخیم‌تر می‌شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس عدم وجود تعادل در بازار عرضه کالاها،‌ بازار خودرو و مسکن و نظایر این را نشانه ضعف عملکرد مسئولان خواند و تصریح کرد: مردم هرروزه شاهد تغییر قیمت اجناس و کالاها به‌ویژه اقلام ضروری زندگی خود هستند در حالی‌که هیچ نظارت درستی در این حوزه انجام نمی‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری اختصاص 14 میلیارد دلار سرمایه ارزی برای تأمین و توزیع کالاهای اساسی بین مردم بیان داشت: از دولت انتظار داریم طبق قانون مصوب مجلس،‌ نسبت به حمایت از قشرهای آسیب‌پذیر جامعه و اعطای بسته‌های حمایتی به آنان کوتاهی نکند.

عباسی لزوم پیشگیری از گرانی و تورم افسارگسیخته در سطح جامعه را دغدغه و نگرانی بزرگ مجلس اعلام کرد و ابراز داشت: امیدواریم با حضور نمایندگان اقتصادی دولت در جلسه هفته آینده مجلس، با استفاده از عوامل بازدارنده راهکارهای خوبی برای برون‌رفت از افزایش قیمت‌ها اندیشیده شود.

وی با تأکید بر اینکه در ماه‌های گذشته مجلس از تمام اهرم‌های نظارتی و قانونی خود از جمله تذکر،‌ تحقیق و تفحص و استیضاح استفاده کرده است گفت: در حال حاضر ابزارهای یادشده ظاهراً دیگر کارسازی لازم را ندارند اما امیدواریم مسئولان دولتی به دغدغه‌های مردم و مجلس بیشتر از این توجه کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس عدم موافقت مجلس در موضوع افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شرایط فعلی اقتصادی به هیچ عنوان برای انجام این کار مساعد نبود، از دولت خواستیم همان روش گذشته توزیع و عرضه بنزین را ادامه دهد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها