کد خبر: ۴۵۶۱۶۱
زمان انتشار: ۱۲:۴۰     ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس:
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: هنوز درباره حج عمره با سعودی‌ها مذاکراه‌ای انجام نشده، اما‌ از شواهد مشخص است که سعودی‌ها به شدت علاقه‌مند به برقراری حج عمره برای ایرانی‌ها هستند چرا که‌ حجم مراجعان از جمهوری اسلامی بالاست.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام احد آزادیخواه با بیان اینکه حج امسال با بهترین تدبیر مدیریت می‌شود و رقمی که از حجاج گرفته شده رقم قابل دفاعی است وثبت نام‌ها در حال انجام است، اظهار داشت: ‌هنوز درباره حج عمره با سعودی‌ها مذاکراه‌ای انجام نشده، اما‌ از شواهد مشخص است که سعودی‌ها به شدت علاقمندند چرا که‌ حجم مراجعان از جمهوری اسلامی بالاست، اما باید در این حوزه، شرایط عمره‌گذاران، خدمات رفاهی و غیره برای ما مشخص شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی فعال شدن کارت‌سوخت، دو نرخی شدن و سهمیه‌بندی بنزین به صلاح جامعه و ‌مردم نیست، اظهار داشت: نمایندگان‌ مجلس هم به دولت اجازه گران کردن بنزین را ندادند چرا که در شرایط فعلی مردم آمادگی این موضوع را ندارند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت می‌خواهد با سهمیه بندی بنزین جلوی قاچاق آن را بگیرد، در شرایط فعلی اجرای این طرح ممکن نیست و باید از شیوه‌های دیگر استفاده‌کند.

آزادی‌خواه کارت سوخت که توسط دولت‌های پیشین تهیه و‌ تدوین شده بود را بهترین روش برای صرفه جویی در مصرف سوخت و‌ مقابله با قاچاق بنزین دانست و بیان کرد: حذف کارت سوخت توسط دولت روحانی، اشتباه بود.

وی ‌با اشاره به سخنان رئیس جمهور در 18 اسفند ماه در سالروز خروج آمریکا از برجام و جواب ایران به این اقدام اظهارداشت: عمده تعهدات ما در برجام بحث تعلیق فرآیند اقدامات هسته‌ای و به حداقل رساندن تولید اورانیوم و آب‌سنگین بوده است بنابراین هم اکنون برای پاسخ به آمریکا بهترین کار این است که در این حوزه ورود پیدا کنیم و‌کارهای انجام نداده را انجام دهیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر ما از تعهدات خود در برجام ‌کوتاه بیاییم به منزله خروج از برجام نیست، تصریح کرد: دیدیم که آمریکا با خروج از برجام به همه دنیا ثابت کرد که استکبار جهانی به هیچ عنوان اهل مذاکره نبوده و اهل بازی و منطق زور است.

آزادی‌خواه افزود: جمهوری اسلامی بعد از خروج آمریکا به خاطر اتحادیه اروپا مدتی هم در برجام باقی ماند، اما از آنجایی که اروپاییان نیز ثابت کردند دنباله رو عقاید آمریکا هستند و اتحادیه اروپا بدون حضور آنها هویت مستقلی ندارد و کاری انجام ندادند، بنابراین هم اکنون بهترین کار برای جمهوری اسلامی این است که موضوع غنی سازی اورانیوم و آب سنگین را با جدیت از سرگیرد و مذاکرات غیر نفتی را با کشورهای دوست منطقه با جدیت پیگیری کرده و یک بازار جدید برای خود پیدا کند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها