کد خبر: ۴۵۶۵۵۷
زمان انتشار: ۱۴:۱۸     ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
افزایش غیرطبیعی تعداد ملخ‌ها در مناطق مختلف شهرستان‌های دشت ورامین موجب نگرانی کشاورزان بویژه غله کاران شده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایرنا، مستقر در جنوب شرق استان تهران، از روز گذشته (جمعه) تعداد زیادی ملخ در مناطق مختلف شهرستان‌های دشت ورامین ازجمله ورامین، قرچک و زمین‌های کشاورزی مشاهده شده که نگرانی کشاورزانی که قصد برداشت محصول خود را دارند به دنبال داشته است.

برخی منابع وجود ملخ‌ها در شهرستان پاکدشت را نیز تایید کرده اند.

بر اساش مشاهدات خبرنگار ایرنا، در شهرستان قرچک که همجوار با ورامین است نیز تعداد زیادی ملخ به ویژه در مناطق شهری مشاهده شده است.

تعداد ملخ‌ها در مناطق مختلف ورامین به حدی است که در خیابان‌ها و محله‌های مختلف نیز می‌توان تعداد زیادی از این حشرات را مشاهده کرد و صد‌ها ملخ مُرده نیز در کنار دیواره‌ها قابل مشاهده است.

بر اساس اظهار نظر کشاورزان، در سال‌های گذشته هیچگاه تعداد ملخ‌ها به این حد نرسیده بود.

با فرارسیدن زمان برداشت محصول گندم و جو از مزارع و با توجه به هجوم ملخ‌های صحرایی به استان‌های جنوبی کشور، کشاورزان نگرانند که شاید هجوم این حشرات به محصولات آنان آسیب وارد کند.

** وضعیت در حال بررسی است

مدیر جهاد کشاورزی ورامین در خصوص حضور ملخ‌ها در شهرستان ورامین گفت:: برخی از منابع از حضور تعدادی ملخ در شهرستان خبر داده اند که این موضوع از سوی کارشناسان در حال بررسی است تا تراکم این حشرات در مزارع غلات مشخص شود.

محمدحسین تاجیک در گفت: وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در صورتی که تعداد ملخ‌ها از حد معمول بیشتر باشد، لازم است با آن‌ها مبارزه شود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

بیش از ۲۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی ورامین در سال زراعی جاری زیر کشت گندم و جو رفته است.

دشت ورامین شامل شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها