آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۰۲۱۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
بنابر اطلاعت منتشر شده از سوی نخست وزیر انگلستان، هر ۱۹ ساعت یک فرد بی خانمان در این کشور جان می‌بازد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایندیپندنت، بنابر اعلام نخست وزیر انگلیس به طور میانگین هر ۱۹ ساعت یک بی خانمان در این کشور جان خود را از دست می‌دهد.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده، طی ۶ ماه گذشته حداقل ۲۳۵ بی خانمان با رده سنی ۱۶ تا ۱۰۴ سال جان خود را از دست داده اند. به علاوه سال گذشته نیز حداقل ۴۴۹ بی‌خانمان در این کشور از دنیا رفته اند.

آمار‌های مرکز موزه بی خانمان‌های انگلیس نشان می‌دهد، از سال ۲۰۱۷ تاکنون حدود ۳۰ درصد از بی خانمان‌ها به دلیل شرایط بحرانی و نامطلوب اسکانی، جان خود را از دست داده اند.

به دنبال افزایش بی رویه شمار بی خانمان‌های بریتانیا، مراکز خیریه این کشور از بوریس جانسون نخست وزیر این کشور درخواست رسیدگی جدی به وضعیت نامطلوب بی خانمان ها، بررسی علل مرگ آن ها، اعطا مسکن ارزان و رایگان به افراد بی بضاعت را کردند.

به گفته سخنگوی دولت انگلیس، مرگ و از بین رفتن زندگی افراد تنها به دلیل بی خانمانی بحرانی هشدار دهنده و غیر قبل پذیرش است.

وزیر مسکن انگلیس نیز وجود شمار زیادی فرد بی خانمان در انگلیس را بسیار شرم آور خوانده و گفته است: سیاست‌های ما در حوزه مسکن پس از ۹ سال شکست خورده و نتیجه آن نیز بی خانمانی شمار زیادی از مردم کشور است.

مت دانی مدیر سیاست گذاری بحران بریتانیا، در این باره می‌گوید: این شرم آور است که تعداد زیادی از مردم انگلستان حتی توانایی اجاره یک مسکن معمولی را ندارند و به دلیل شرایط اضطراری اسکان، جان خود را در گوشه خیابان از دست می‌دهند.

به گزارش ایندیپندنت، میزان بی خانمانی در انگلستان طی ۸ سال گذشته بیش از ۱۶۵ درصد رشد یافته است.

به علاوه روزانه شمار زیادی از نوجوانان و سالمندان این کشور به دلیل شرایط بحرانی بی خانمانی در حال مرگ هستند. از سوی دیگر این افراد از خدمات درمانی محروم شده و حتی به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های درمانی از بیمارستان‌ها به خیابان منتقل می‌شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: