کد خبر: ۴۶۳۶۶۷
زمان انتشار: ۱۳:۰۹     ۰۲ آذر ۱۳۹۸
از جمله مکان‌های پیشنهادی دولت برای برگزاری تجمع اعتراضی، استادیوم تختی در جنوب شرق تهران و تقریباً خارج از شهر بود که عملاً هیچ صدای اعتراضی را به گوش دولتی‌ها نمی‌رساند!
به گزارش پایگاه 598، دولتی‌ها و اصلاح‌طلبان باز هم در شلوغی آشوب و اغتشاش یادشان افتاده که هنوز بعد شش سال جایی را برای اعتراض مردم مشخص نکرده‌اند!

بهانه این تئوری‌های بی سود، سخنان لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور در مورد حق اعتراض مردم است که عکس یک روزنامه اعتماد شده است. این روزنامه -متعلق به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس (الیاس حضرتی) – به همین بهانه در مطلبی با عنوان «مکان اعتراض، امکان انتقاد» نوشته: «اگرچه اعتراض‌های آبان‌ماه ۹۸ که آغاز شد بار دیگر از رسانه‌ها گرفته تا سیاست‌ورزان، دولتی‌ها و احزاب همان حرف‌های دی‌ماه ۹۶ را تکرار کردند، آنچه در این میان بیشتر تکرار شد و البته اقدام عملیاتی نیز در مورد آن صورت گرفت، موضوع تعیین مکان‌هایی برای اعتراض بود... پس از ناآرامی‌های دی‌ماه ۹۶ بود که فارغ از چرایی شکل‌گیری و سپس همه‌گیر شدن آن، بسیاری از ناظران گفتند و نوشتند حالا که کانال‌های انتقال اعتراض‌های مردمی به گزاره‌های مختلف از جمله رسانه‌ها و احزاب آن‌چنان کارآمد نیست، دست‌کم مکان‌هایی تعیین شود که در این مکان‌ها امکان اعتراض قانونی ضمن برقراری نظم و امنیت فراهم آید». حامیان دولت به جای پرداختن به اصل دلیل اعتراض و رفع آن که در حیطه وظایف قوه مجریه است، تلاش می‌کنند با پاک کردن صورت مسئله، ژست آزادیخواهی بگیرند. در حالی که اگر دولت به وعده‌های انتخاباتی خود و وظایف قانونی‌اش عمل می‌کرد و اداره کشور و افکار عمومی به گونه‌ای درست مدیریت می‌شد، شاید حالا بهانه‌ای برای آشوب نبود. در واقع دولت به جای آنکه مشکلات مردم را حل کند، دنبال جایی است که آنان بتوانند در مورد مشکلات‌شان فریاد بزنند. آن هم دولتی که چهار تا شعار آرام علیه رئیس جمهور را خواست امریکا می‌داند! از جمله مکان‌های پیشنهادی دولت برای برگزاری تجمع اعتراضی، استادیوم تختی در جنوب شرق تهران و تقریباً خارج از شهر بود که عملاً هیچ صدای اعتراضی را به گوش دولتی‌ها نمی‌رساند!
 
منبع:جوان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها