کد خبر: ۴۶۳۸۳۳
زمان انتشار: ۱۲:۲۰     ۰۵ آذر ۱۳۹۸
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت گفت: تاکنون دومیلیون خانوار درخواست خود را در سامانه #۶۳۶۹* ثبت کرده‌اند که هفت تا هشت درصد از درخواست‌ها متعلق به سرپرست خانوارها نبوده است.
به گزارش پایگاه 598، حسین میرزایی در مصاحبه با رادیو با بیان این که تمامی خانوارهای ایرانی (24 میلیون خانوار) در کشور بر مبنای آزمون وسع در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان به لحاظ وسع مالی از بالا به پائین رتبه بندی شدند افزود: این تعداد از پائین به بالا بر اساس بعد خانوار مرتب و 60 میلیون نفر برای دریافت یارانه حمایت معیشتی شناسایی و در مرحله نخست طی سه نوبت این یارانه به حساب آنان واریز شده است.

وی اظهارداشت: مطابق بانک های اطلاعاتی موجود در کشور 52 درصد از خانوارهای ایرانی هیچ خودروی به نام آنان ثبت نشده است.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت گفت: بطورکلی خانوارها از نظر درآمدی، خودرو، شغل، تحصیلات و دیگر اطلاعات برای دریافت یارانه حمایت معیشتی شناسایی شدند.

وی در ادامه افزود: خانوارهایی که در گام نخست مشمول طرح مزبور شدند یارانه بگیر بودند و در گام دوم افرادی که جزء سه دهک بالای درآمدی نبوده و در سبد حمایت معیشتی آمده اند این امکان فراهم شده آنانی که خود را ذیحق می دانند از طریق کد دستوری# 6369* درخواست خود را ثبت کنند چنانچه پس از بررسی وسع حائز شرایط بودند در لیست مشمولان حمایت معیشتی قرار می گیرند.

میرزایی تصریح کرد: تاکنون دومیلیون خانوار درخواست خود را در سامانه مزبور ثبت کرده اند که هفت تا هشت درصد از درخواست ها متعلق به سرپرست خانوارها نبوده است.

وی توضیح داد: برای جلوگیری از ازدحام و ترافیک فقط سرپرست خانوارها به این سامانه مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند و نتیجه هم در مدت 24 ساعت اطلاع رسانی خواهد شد.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت گفت: هم اکنون 76 میلیون نفر در کشور یارانه نقدی دریافت می کنند.

وی افزود: افرادی در حال حاضر به چند دلیل یارانه نقدی دریافت نمی کنند نخست به سبب وسع بالای مالی در حد فاصل سال های 94، 95 و 98 در سه مقطع بواسطه قرارگرفتن در لیست پردرآمدها یارانه نقدی آنان قطع شده است.

میرزایی بیان داشت: بطورکلی افرادی که در سه دهک بالای درآمدی قرار دارند مشمول طرح حمایت معیشتی دولت نخواهند شد.

وی گفت: برخی ها به دلائل مختلف از جمله جاماندن از یارانه به سبب عدم ثبت نام و تعدادی نیز به سبب نداشتن نیاز به مبلغ نقدی یارانه در مقاطع مختلف انصراف داده اند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت افزود: برای جاماندگان امکان ثبت نام فراهم شده که حق آنان ضایع نشود.

وی یادآورشد: هم اکنون بیشتر نگرانی ها ناظر بر این افراد است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها