کد خبر: ۴۶۳۸۵۴
زمان انتشار: ۱۵:۰۳     ۰۵ آذر ۱۳۹۸
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز براساس برآوردها ۸۰ درصد اقتصاد در اختیار دولت است و مردم را از تصمیم‌گیری اقتصادی حذف کرده‌ایم.
به گزارش پایگاه 598، محمدباقر قالیباف ظهر امروز در اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان طرقبه و شاندیز در حسینیه حضرت علی اصغر(ع) طرقبه، اظهار کرد: مهمترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران، مردمی بودن آن است و رمز پیروزی انقلاب نیز همین مقوله است و مردم همواره به تاسی از امام و مقام معظم رهبری در صحنه‌‌ها حاضر هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: تداوم انقلاب اسلامی در گرو تبعیت از رهبر معظم انقلاب است و بسیج نیز مهمترین تبلور این حضور گسترده مردمی است که در تمامی صحنه‌ها حضور دارد.

وی با اشاره به اینکه مردم و بسیج در تمامی عرصه‌ها پیشگام هستند گفت: بسیج نهادی مردمی و برخاسته از دل مردم است و در تمامی عرصه‌هایی که مشکلی پیش آمده حضور پیدا کرده است.

قالیباف ادامه داد: بسیج خدمت به محرومان جامعه را به عنوان یک اولویت دنبال می‌کند و قطعا همین مسیر باید ادامه داشته باشد و بسیج باید برای خدمت به مردم پیشگام باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر ضعفی در مدیریت کشور در دوران پس از پیروزی انقلاب شاهد هستیم ناشی از این است که به رهنمودهای رهبری و یا حضور مردمی بی‌توجه بوده‌ایم تصریح کرد: اقتصاد کشور نیز دولتی شده و امروز براساس برآوردها 80 درصد اقتصاد در اختیار دولت است و مردم را از تصمیم‌گیری اقتصادی حذف کرده‌ایم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امروز نیز کارشناسان به این مسئله اذعان دارند که توان حرکت از مردم به دلیل بزرگی بیش از حد دولت در عرصه اقتصاد گرفته شده ‌و باید مردم را در تصمیمات اقتصادی دخیل کرد.

وی تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی امانتی در دست ماست، همه ما در جامعه در هر نقش و مسئولیتی که باشیم در معرض امتحان هستیم و باید از انقلابی که ثمره خون شهیدان است پاسداری کنیم؛ از سوی دیگر مسئولان نیز باید اشتباهات خود را بپذیرند و از این اشتباهات درس بگیرند.

قالیباف تاکید کرد: مردم با وجود تمامی مشکلات پای نظام و انقلاب و رهبری ایستاده‌اند و بسیار نجیبند و نظام خود را دوست دارند و مسولان باید تلاش کنند مشکلات اقتصادی را با ارجاع به راه‌حل‌‌های اقتصادی برطرف کنند و راهکار نیز ارجاع دادن به ظرفیت داخلی است.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت جوانان در حل مشکلات بهره گرفت اما متاسفانه این ظرفیت مغفول است گفت: باید دشمنی و مبارزه با آمریکا را در عمل نیز پیاده‌سازی کنیم و راهکار آن نیز این است که به توان و ظرفیت داخلی توجه کرده و تولید داخل را رونق دهیم و به دانش و تخصص‌ها توجه کنیم.

قالیباف با تاکید بر فرهنگ کار و کوشش به عنوان یک اولویت بیان کرد: نیروی انسانی ماهری در داخل کشور داریم و با کار و فرهنگ جهادی می‌توان از معضلات عبور کرد.

منبع:تسنیم

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها