کد خبر: ۴۶۳۹۷۴
زمان انتشار: ۱۲:۵۴     ۰۹ آذر ۱۳۹۸
انتخابات زودهنگام در انگلیس؛
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تا چند روز دیگر برای شرکت در نشست سران ناتو عازم لندن خواهد شد و با توجه به اینکه انگلیس در آستانه برگزاری انتخابات زودهنگام است، بیم آن می‌رود که وی با اظهارنظری نسنجیده اوضاع را برای حزب حاکم محافظه‌کار که امید پیروزی دارد، خراب کند. در همین راستا، بوریس جانسون نخست‌وزیر و نماینده حزب محافظه‌کار انگلیس از ترامپ خواست از دخالت در مسائل انتخاباتی این کشور پرهیز کند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تا چند روز دیگر برای شرکت در نشست سران ناتو عازم لندن خواهد شد و با توجه به اینکه انگلیس در آستانه برگزاری انتخابات زودهنگام است، بیم آن می‌رود که وی با اظهارنظری نسنجیده اوضاع را برای حزب حاکم محافظه‌کار که امید پیروزی دارد، خراب کند.

در همین راستا، بوریس جانسون نخست‌وزیر و نماینده حزب محافظه‌کار انگلیس از ترامپ خواست از دخالت در مسائل انتخاباتی این کشور پرهیز کند.

وی در این باره گفت: انگلیس و آمریکا به عنوان متحد و دوست، به طور سنتی در کارزارهای انتخاباتی یکدیگر مداخله نمی‌کنند.

این در حالی است که ترامپ پیشتر گفته بود چنانچه «جرمی کوربین» رهبر اپوزیسیون چپگرا، نخست‌وزیر انگلیس شود؛ اوضاع خیلی بد خواهد شد.

انتخابات زودهنگام در انگلیس قرار است در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۱ آذرماه) برگزار شود. جانسون درخواست برگزاری این انتخابات را بعد از آن صادر کرد که نتوانست کشورش را در ضرب‌لاجل ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج کند.

گفتنی است نشست ناتو نیز روزهای ۳ و ۴ دسامبر (۱۲ و ۱۳ آذر) برگزار خواهد شد.

منبع: مهر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها