کد خبر: ۴۶۴۹۶۷
زمان انتشار: ۱۵:۴۵     ۰۲ دی ۱۳۹۸
این مشکل را موقتی حل کرده‌اند و حالا این مبلغ آنقدر زیاد شده که شاید پرداخت آن از توان سرخ‌ها خارج باشد. از طرفی برانکو اصرار دارد که این مبلغ به صورت کامل پرداخت شود و او با نامه تسویه‌حساب مالیاتی‌اش حاضر است به ایران بیاید تا مبادا در آینده برای خروج از کشور به مشکل بخورد.
به گزارش پایگاه 598، با اینکه چند وقتی است تب اخبار برانکو در رسانه‌ها فروکش کرده است، اما این دلیل نمی‌شود که حضور این مربی کروات در فوتبال کشور به دست فراموشی سپرده شده باشد و هنوز فدراسیون فوتبال و چند تیم لیگ برتری به‌شدت به دنبال حضور این مرد کروات روی نیمکت تیم‌هایشان هستند.

هرچند بازگشت این مربی به فوتبال کشور به دلیل اختلافات مالی او با باشگاه پرسپولیس کمی شکل پیچیده به خود گرفته و شرایط برانکو برای بازگشت را سخت‌تر از همیشه کرده است، اما منابع نزدیک به این مربی در کشور معتقدند او از همیشه به نیمکت تیم ملی نزدیک‌تر است و حتی عده‌ای پا را از این فراتر گذاشته و معتقدند او با تیم ملی تمام کرده و به همین دلیل تاج می‌گوید برای استارت تیم ملی با کادر جدید زیاد عجله ندارند! در این گزارش قصد داریم اخبار جذابی درخصوص حضور این مربی در فوتبال کشورمان به اطلاع‌تان برسانیم.

  موضوع دیدارهای پیاپی با سفیر چه بود؟
برانکو در یک بازه زمانی چند مرتبه به دیدار سفیر ایران در کرواسی رفت و این دیدارها آنقدر زیاد بود که به سوژه طنز کاربران فضای مجازی تبدیل شده بود. هرچند برانکو دیدار اول خود را یک ناهار مشترک با یک دوست ایرانی دانست و مابقی دیدارها را هم به حل مشکلاتش با پرسپولیس عنوان کرد، اما ظاهرا موضوع چیز دیگری بود.

سفیر به‌عنوان نماینده فدراسیون فوتبال یا وزارت ورزش و جوانان، پیشنهاد نشستن روی نیمکت تیم ملی را به این مربی کروات ارائه کرد و در جلسات بعدی نیز درخصوص شرایط این همکاری گفت‌وگو کردند و ظاهرا توافقات کامل نیز حاصل شد، اما یکی از مباحث جدی سفیر ایران با برانکو به طلب این مربی از باشگاه پرسپولیس و همچنین پرداخت مالیات این مربی مرتبط بود که ظاهرا در آن خصوص هم توافقاتی صورت گرفت، اما هنوز رسانه‌ای نشده و شاید هیچ زمانی هم رسانه‌ای نشود.
 
پرسپولیسی‌ها با خیال راحت پاسخ فیفا را دادند
با اینکه هواداران پرسپولیس به‌شدت نگران نحوه پرداخت طلب برانکو و دستیارانش هستند و مدام این موضوع را از طریق اخبار دنبال می‌کنند، اما باشگاه در این خصوص خیلی آرام برخورد می‌کند و طوری از حل شدن این موضوع حرف می‌زند که هر شنونده‌ای گمان می‌کند هنوز آن یک میلیون یورو در گاوصندوق باشگاه وجود دارد و پرسپولیسی‌ها دست به نقد این طلب را پرداخت می‌کنند. حتی معاون حقوقی باشگاه چند روز قبل در گفت‌وگو با «فرهیختگان» ادعا کرد که انصاری‌فرد آنقدر خیالش از بابت توافق با برانکو در خارج از فیفا راحت است که هیچ استرسی به ما وارد نمی‌کند و اگر دفاعیه‌ای هم به فیفا ارسال می‌کنیم برای این است که روال قانونی پیش برود تا توافق حاصل شود.

  فدراسیون و پرسپولیس توافق کردند!
فدراسیون که وقت زیادی برای انتخاب سرمربی ندارد و این روزها به خاطر وضعیت نامشخص تیم ملی در شرایطی که این تیم برای رسیدن به مرحله بعدی مقدماتی جام‌جهانی 2022 قطر 4 بازی حساس و سرنوشت‌ساز را پیش‌رو دارد، حسابی زیر بار انتقاد پیشکسوتان و رسانه‌های کشور است، برای اینکه برانکو را هرچه زودتر به‌‌عنوان سرمربی تیم ملی معرفی کند، با یک معضل بزرگ مواجه است و آن هم اختلاف پروفسور با باشگاه پرسپولیس بر سر مطالباتش است.

تاج و همکارانش خوب می‌دانند که منتظر ماندن برای حل و فصل مشکل پرسپولیس با برانکو ممکن است زمانبر باشد و البته از طرفی دیگر دوست ندارند سرمربی آینده تیم ملی با یکی از باشگاه‌هایی که ملی‌پوشان زیادی هم دارد، خصومت یا دلخوری داشته باشد و تمام اینها باعث شده فدراسیون به فکر راه‌حل جدیدی باشد.

دیروز یکی از افراد مطلع نزدیک به باشگاه پرسپولیس به «فرهیختگان» خبری داد که شاید برای پرسپولیسی‌ها خوشحال‌کننده باشد. ظاهرا فدراسیون فوتبال با پرسپولیسی‌ها به توافق رسیده‌اند که بدهی این باشگاه به سرمربی فصل قبل را آنها پرداخت کنند و این مبلغ به شکل‌های مختلف از درآمدهای پرسپولیس در لیگ و همچنین پاداش‌هایش در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون پرداخت شود. موضوعی که با موافقت پرسپولیسی‌ها مواجه شده و احتمالا به‌زودی انجام می‌شود.

  تاج به دنبال واریز مبلغ به حساب برانکو
این روزها تاج در مکاتباتش با فیفا و شخص رئیس فیفا خواهان آن شد تا از محل درآمدهای فدراسیون در فیفا مبلغی به‌عنوان طلب برانکو از پرسپولیس و همچنین پیش‌پرداخت قرارداد جدید با تیم ملی، به حساب او واریز شده و بلافاصله بعد از واریز این مبلغ به حساب این مربی، خبر حضورش در تیم ملی کشورمان به صورت رسمی اعلام ‌شود.

البته فدراسیون برای اینکه زیر بار انتقادات سایر تیم‌ها نرود، به دنبال آن است تا به نوعی توافق برانکو با پرسپولیس را از گردن خود ساقط کند و با این کار از انتقادات و هجمه‌های آینده خود را نجات دهد، البته اگر فدراسیون برای انتقال پول از طریق فیفا و‌ ای‌اف‌سی به مشکل بر بخورد، راه‌حل‌های دیگری برای پرداخت پول برانکو در نظر گرفته است که هر طور شده تا پایان بازی‌های تیم امید کشورمان، مشکل برانکو را حل کند و او را به ایران بیاورد.

  مکاتبات فدراسیون با اداره مالیات با کمک وزارت ورزش
پرسپولیسی‌ها بخش عمده‌ای از بدهی مالیاتی برانکو را پرداخت نکرده‌اند و در مدت حضور این مربی در پرسپولیس، بارها او و همکارانش تا مرز ممنوع‌الخروجی پیش رفتند، اما طبق گواه دوستان برانکو، پرسپولیسی‌ها هر بار با پرداخت مبلغی اندک و رایزنی با دوستان خود در اداره مالیات این مشکل را موقتی حل کرده‌اند و حالا این مبلغ آنقدر زیاد شده که شاید پرداخت آن از توان سرخ‌ها خارج باشد.

از طرفی برانکو اصرار دارد که این مبلغ به صورت کامل پرداخت شود و او با نامه تسویه‌حساب مالیاتی‌اش حاضر است به ایران بیاید تا مبادا در آینده برای خروج از کشور به مشکل بخورد. 

شنیده می‌شود در این خصوص هم فدراسیون با استفاده از اهرم وزارت ورزش و نامه‌نگاری با اداره مالیات به دنبال این است تا این موضوع را با توجه به جنبه ملی‌ای که دارد، با راهکار خاص برطرف کند و احتمالا حل این مشکل چندان کار سختی برای فدراسیون و وزیر ورزش نباشد.

  تلاش برای پایین آوردن رقم درخواستی پروفسور
پیش از این خبر دادیم که برانکو برای حضور در تیم ملی ایران رقمی بیش از آنچه تاکنون از پرسپولیس می‌گرفته، درخواست کرده است. رقمی تقریبا نزدیک به رقمی که ویلموتس برای خود و دستیارانش قرارداد بست (حدود سه میلیون یورو در سال)، با این حال پرداخت این مبلغ از توان مدیران فدراسیون خارج است و آنها تلاش می‌کنند از مرد کروات تخفیف بگیرند. پیش‌بینی می‌شود درنهایت این توافق انجام شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها