کد خبر: ۴۶۵۰۰۵
زمان انتشار: ۱۱:۵۳     ۰۳ دی ۱۳۹۸
معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه در 9 ماهه امسال میزان صادرات و واردات کشور 64 میلیارد دلار بوده، بیان کرد: با همه محدودیت‌ها در سال جاری، در تابستان امسال موفق شدیم 800 هزار شغل در کشور ایجاد کنیم.
به گزارش پایگاه 598، اسحاق جهانگیری عصر دیروز در جلسه شورای اداری استان بوشهر، اظهار داشت: کشور دارای شرایط دشواری است که باید مدیران با دقت مسائل ایران را دنبال کرد. دشمن برنامه‌ریزی‌های وسیعی برای ضربه زدن به کشور داشته و امنیت را هدف قرار داده است.

وی گفت: قدرت بزرگی اراده کرده بود اقتصاد ایران را از بین ببرد و به‌زعم خودشان درد فراوانی به مردم ایران تحمیل کند تا مردم نتوانند طاقت بیاورند اما امروز ایران موفق شده علی‌رغم تمام فشارها با سرافرازی بیرون بیاید.

معاون اول رئیس جمهور افزود: این به معنای آن نیست که شرایط اقتصاد کشور خوب است، اما آمریکایی‌ها می‌خواستند مانع ورود کالا به کشور شوند و بندرها را تحریم کنند و حتی میزان صادرات نفت ما را صفر کنند، اما در این حوزه شکست خوردند.

جهانگیری با اشاره به جهاد گازرسانی به مناطق مختلف کشور گفت: هم‌اکنون 29 هزار روستا به شبکه گاز متصل شده و در شرایط تحریم موفق شدیم خط لوله گاز را از بوشهر به شهرهای سیستان و بلوچستان ببریم.

وی بابیان اینکه در 9 ماهه امسال میزان صادرات و واردات کشور 64 میلیارد دلار بوده، بیان کرد: با همه محدودیت‌ها در سال جاری، در تابستان امسال موفق شدیم 800 هزار شغل در کشور ایجاد کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به افزایش حضور گردشگران در کشور اظهار داشت: در حوزه گردشگری، آمریکایی‌ها حضور در ایران را منع کردند اما در این 9 ماهه حدود 27 درصد رشد ورود گردشگر به کشور را داشته‌ایم.

واردات خودروی لوکس را به کشور منع کرده‌ایم
جهانگیری با بیان اینکه مردم از نابرابری و تبعیض رنج می‌برند و معیشت آن‌ها در سختی است، تصریح کرد: واردات خودروی لوکس را به کشور منع کرده‌ایم و این حربه دشمن است که کالاهای لوکس را وارد می‌کند، اما اجازه ورود کالای اساسی را به کشور نمی‌دهد تا از این طریق، احساس تبعیض در کشور به وجود آید.

وی گفت: استانداران را در صرفه‌جویی بودجه کمترین تردید را نکنید و اگر بتوانید صرفه‌جویی کنید اما نکنید، خیانت به کشور است. وقتی کارمندان ببینند حقوقشان پرداخت‌نشده اما فلان مسؤول پشت سر هم به کشورهای خارجی سفر می‌کند، احساس تبعیض به وجود می‌آید.

جهانگیری بابیان اینکه دولت در حد بودجه سعی در حمایت  از اقشار کم‌بضاعت جامعه داشته، گفت: نباید صورت‌مسئله را پاک کنیم. باید مشکلات را ریشه‌یابی کند که چه عواملی باعث شده که مردم ناراحت شده‌اند.

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به ظرفیت‌های موجود استان بوشهر گفت: استان بوشهر از نظر نفت و گاز، پایتخت انرژی کشور است و تنها استانی است که علاوه بر صنایع کلان پارس جنوبی، نیروگاه اتمی را دارد؛ همچنین حوزه گردشگری و اقتصاد دریامحور از دیگر ظرفیت‌های این استان است.

جهانگیری با اشاره به اهمیت  طرح‌های کوچک تصریح کرد: مدیران همه به دنبال طرح‌های بزرگ نباشند؛ چنانچه در برخی از این طرح‌های بزرگ تبعات منفی برای جامعه دارد، اما در مقابل باید به سمت طرح‌های کوچک و زودبازده رفت.

وی با اشاره به مشکلات سهمیه سوخت صیادان بوشهری گفت: در واگذاری سهمیه سوخت برای صیادان نباید سخت‌گیری کرد و اصل بر این است که فعالیت‌های اقتصادی از بنزین یارانه‌ای برخوردار شوند؛ استاندار بوشهر باید با رصد دقیق این موضوع، نتیجه نهایی را به ما اعلام کند تا بتوانیم گره‌ای از مشکلات مردم بازکنیم.

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به میزان سرمایه در گردش بانک‌ها ابراز کرد: در زمینهٔ سرمایه در گردش از حدود 900 هزار میلیارد تومان که بانک‌ها وام می‌دهند، 60 درصد از این مبلغ سرمایه در گردش است. توصیه می‌کنیم متقاضیان  برای طرح‌های عمرانی، حتماً اوراق ارائه‌شده را دریافت کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها