کد خبر: ۴۶۵۰۲۳
زمان انتشار: ۱۴:۳۷     ۰۳ دی ۱۳۹۸
بیمار یک پزشک متخصص که با دیدن بیماران زیاد در مطب خانم دکتر، دسیسه هولناکی را برای اخاذی ۸۰ میلیونی طرح کرده بود، با تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی دستگیر شد.

به گزارش پایگاه 598، ماجرای این پرونده اخاذی با تهدید به اسیدپاشی، از دوم شهریور گذشته، زمانی آغاز شد که مرد جوانی با ورود به مطب یک پزشک متخصص در منطقه احمد آباد مشهد، پاکت زردرنگی را به منشی مطب داد تا آن را به خانم دکتر بدهد! این مرد جوان در پاسخ به سوال منشی که پاکت چیست و از طرف چه کسی فرستاده شده است؟ گفت خانم دکتر در جریان است! و سپس با عجله از مطب خارج شد.

گزارش ها حاکی است، با خروج مرد مذکور از مطب، منشی پاکت را به خانم دکتر رساند، اما وقتی در پاکت زرد رنگ باز شد، حیرت و نگرانی سراسر وجود خانم دکتر را فرا گرفت. یک عدد سرنگ خالی به همراه نامه‌ای تهدیدآمیز درون پاکت قرار داشت که در آن نوشته شده بود، باید مبلغ ۸۰ میلیون تومان به عنوان قرض به من بپردازید! در غیر این صورت نقشه اسیدپاشی را عملی خواهم کرد. در بخشی از این نامه تهدیدآمیز همچنین مشخصات خودروی خانم دکتر درج شده و نویسنده آن مدعی بود که زمان رفت و آمد خانم دکتر را نیز می‌داند!

درحالی که پزشک مذکور از ارسال این نامه تهدیدآمیز هنوز حیرت زده بود، ماجرا را به پلیس گزارش داد و این گونه ماجرای تهدید به اسیدپاشی برای اخاذی در دستور کار پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت. روز بعد از این ماجرا، تلفن مطب به صدا درآمد و جوانی که با لهجه‌ای خاص سخن می‌گفت، از خانم دکتر خواست تا برای ملاقات و تحویل مبلغ ۸۰ میلیون تومان پول درخواستی به پارک کوهسنگی برود!

او همچنین تهدید کرد که نباید پلیس در جریان موضوع قرار بگیرد وگرنه خانم دکتر در مخمصه‌ای وحشتناک گرفتار می‌شود! وی در عین حال وانمود می‌کرد که پول را به صورت قرضی می‌گیرد و پس از رفع مشکل مالی، آن را بازمی گرداند!

این تماس‌ها که از تلفن‌های عمومی سطح شهر برقرار می‌شد تا سه روز ادامه یافت، اما بعد از آن دیگر خبری از تهدید و تلفن نبود، اما کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی که رصدهای اطلاعاتی خود را در این باره آغاز کرده بودند با استفاده از شگردهای فنی و تخصصی، به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد، پاکت حاوی نامه تهدیدآمیز را یک راننده مسافربر به مطب پزشک برده است. با این سرنخ، بالاخره راننده مذکور شناسایی و با دستور قضایی به پلیس آگاهی احضار شد. این راننده جوان در بازجویی‌ها گفت: من با مسافرکشی در شهر مخارج زندگی ام را تامین می‌کنم، آن روز هم جوانی حدود ۳۰ ساله نزدم آمد و از من خواست پاکت زردرنگ را به مطب خانم دکتر ببرم!

او سپس با بیان این که خانم دکتر در جریان ارسال پاکت قرار دارد مبلغ ۱۰ هزار تومان نیز به من پرداخت و رفت در حالی که شماره تلفنی هم به من نداد. به گزارش خراسان، از سوی دیگر کارآگاهان دایره مبارزه با آدم‌ربایی و سرقت‌های مسلحانه، با به دست آوردن مشخصات ظاهری، عامل ارسال نامه تهدیدآمیز، بررسی‌های خود را به مطب پزشک مذکور کشاندند و بیماران وی را به طور غیرمستقیم مورد کنکاش‌های پلیسی قرار دادند. در همین اثنا مشخص شد یک هفته قبل از این ماجرا، جوانی حدود ۳۰ ساله برای درمان بیماری زانو به مطب خانم دکتر مراجعه کرده است که مشخصات وی با آن چه در گزارش راننده مسافربر قید شده بود، مطابقت داشت بنابراین با هماهنگی مقام قضایی، این فرد با ترفندهای پلیسی به منطقه کوهسنگی کشانده شد و به دام کارآگاهان افتاد.

«م-ح» در بازجویی‌ها ضمن اعتراف به ارسال سرنگ و نامه تهدیدآمیز، گفت: من برای معالجه نزد خانم دکتر رفتم، اما با دیدن بیماران زیاد و هزینه‌های ویزیت، وسوسه شدم که او مال و اموال و درآمد زیادی دارد. به همین دلیل برای رفع مشکل مالی که داشتم به یک باره تصمیم به اخاذی گرفتم و با خودم گفتم تیری در تاریکی است!

سپس نقشه اخاذی را با ارسال نامه تهدیدآمیز طرح کردم، اما وقتی فهمیدم که نمی‌توانم پولی بگیرم، دیگر به تهدید ادامه ندادم تا این که کارآگاهان مرا دستگیر کردند!

این گزارش حاکی است، با معرفی متهم مذکور به مراجع قضایی تحقیقات بیشتر در این باره ادامه دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها