کد خبر: ۴۶۵۶۲۱
زمان انتشار: ۲۳:۰۱     ۱۵ دی ۱۳۹۸
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس‌آگاهی پایتخت، از انهدام باند ۹ نفره سارقان منزل در تهران و کرج موسوم به شاپور خبر داد.
به گزارش پایگاه 598، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی گفت: اواسط سال‌جاری پرونده‌های مشابهی مبنی بر سرقت منزل به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شد. در اظهارات مشابه مال‌باختگان و بررسی اولیه پرونده‌ها مشخص شد سارقان از طریق بالکن طبقات اول یا دوم با تخریب درب بالکن وارد آپارتمان شده و پس از سرقت طلاجات و لوازم با ارزش، از محل گریخته‌اند.

نجفی بیان کرد: کارآگاهان در گام نخست از تحقیقات خود متوجه شدند سرقت توسط مجرمان حرفه‌ای صورت گرفته که با انجام اقدامات ویژه پلیسی و بررسی سوابق مجرمان حرفه‌ای سابقه‌دار یکی از سارقان به‌نام شاپور ۳۵ ساله شناسایی و مشخص شد وی با تشکیل باندی با همکاری سایر همدستانش مشغول سرقت هستند. کارآگاهان با بدست آوردن سرنخ‌های اولیه موفق به شناسایی مخفیگاه شاپور در محدوده خیابان صفا شدند و با انعکاس موضوع به بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران دستور دستگیری وی و سایر همدستانش صادر شد.

وی با اشاره به اینکه در بیست‌وچهارم آذرماه طی یک عملیات پلیسی شاپور همراه ۴ تن دیگر از همدستانش در همان مخفیگاه شاپور دستگیر شدند، گفت: هر ۵ متهم برای تحقیقات تکمیلی به اداره هفدهم منتقل شدند.

نجفی در ادامه گفت: در تحقیقات تخصصی پلیس، متهمان اظهار داشتند که سرقت‌ها را همراه ۴ سارق دیگر در قالب دو تیم ۴ و ۵ نفر انجام داده‌اند. به‌دنبال اعترافات متهمان در چند عملیات پلیسی، سایر مخفیگاه اعضای باند نیز در محدوده خیابان ۱۷ شهریور شناسایی و در گام بعدی هر ۴ متهم دیگر پرونده دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه متهمان به ۱۸ فقره سرقت در محدوده مرکز تهران و ۲ فقره در شهر کرج اعتراف کردند، اضافه کرد: سارقان در ادامه گفتند: پس از سرقت، اموال را بین خودمان تقسیم می‌کردیم و یا به افرادی در تهران یا کرج به قیمت نازل‌تری می‌فروختیم.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: کارآگاهان تاکنون ۱۰ تن از مال‌باختگان را شناسایی و کارشناسان ارزش تقریبی اموال سرقتی را بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند. با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی و شناسایی دیگر مال باختگان در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ می باشند.

انهدام باند یاشار

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ سارق گوشی‌قاپ با ۵۵ فقره سرقت خبر داد و گفت: تا کنون ۲۳ تن از مال باختگان شناسایی شده اند.

سرهنگ کارآگاه نثاری با اعلام این خبر گفت: نوزدهم مهرماه سال‌جاری پرونده‌ای با موضوع سرقت گوشی‌همراه به شیوه قاپیدن به دادخواهی خانمی جوان برای رسیدگی تخصصی از کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس به این یگان ارجاع شد. شاکی با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی اعلام داشت، ساعت ۱۱­ روز هجدهم دی‌ماه در حال عبور از بلوار شاهد بودم که دو موتورسوار جوان با یک‌دستگاه موتورسیکلت قرمزرنگ، گوشی‌همراهم را سرقت و از محل گریخته اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پرونده در اختیار تیمی از کارآگاهان مبارزه با قاپ‌زنی پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت. در گام اول تحقیقات، کارآگاهان با مراجعه به محل سرقت، تصاویری از سارقان به دست آوردند و هویت و مخفیگاه آنان شناسایی نشد تا اینکه همراه سرقتی توسط فردی روشن شد و به دست آمد که روشن‌کننده تلفن‌همراه خانمی است که به‌علت کلاهبرداری در زندان شهرری بازداشت است.

نثاری با اشاره به اینکه در گام تحقیقات پلیسی، مشخص شد فرزند این خانم به نام یاشار ۲۱ ساله است، افزود: با هماهنگی بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۱۵ تهران مادر یاشار از زندان احضار و تایید کرد در تصاویر به‌دست آمده یکی از سارقان پسرش است. در مرحله بعدی تحقیقات کارآگاهان مخفیگاه یاشار در خانی‌آباد نو شناسایی و در نهایت با هماهنگی‌های قضائی و در بیست و هفتم آذرماه در مخفیگاهش دستگیر شد. با انتقال یاشار به پایگاه چهارم وی علاوه بر سرقت گوشی ارتکابی به ۵۵ فقره سرقت با همکاری همدستش اعتراف کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم دوم پرونده به نام سامان نیز در سوم دی‌ماه دستگیر شد، گفت: هر دو متهم اظهار داشتند پس از سرقت گوشی‌ها را به صورت دست‌فروشی می‌فروختیم. با توجه به محدوده زمانی و مکانی اعترافات متهمان و بررسی تردد آنها در ساعات شبانه‌روز از طریق روش‌های پلیسی، تعداد زیادی از مال‌باختگان شناسایی و به پایگاه چهارم دعوت شدند و پس از مواجهه حضوری با متهمان، ۲۳ تن از مال‌باختگان متهمان را به‌عنوان سارقان گوشی‌هایشان شناسایی کرده‌اند که برای احقاق حق و سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شده‌اند.نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها