کد خبر: ۴۶۵۷۴۱
زمان انتشار: ۱۵:۱۸     ۱۷ دی ۱۳۹۸
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با یک برنامه رادیویی در این کشور بار دیگر به دفاع از عملیات تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: باید ۲۰ سال قبل این کار انجام می‌شد».
به گزارش پایگاه 598، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه ۲۰ دقیقه‌ای با برنامه رادیویی «راش لیمبا» به سوالات مجری این برنامه درباره ترور قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخت و مواضع غیر قانونی و ضد ایرانی خودش را تکرار کرد.
 
مجری این برنامه رادیوی در ابتدای این مصاحبه پس از تشکر از رئیس‌جمهور آمریکا بابت شرکت در این مصاحبه از او سوال کرد: «افراد بسیاری به من درباره واکنششان به واکنش‌های رسانه‌ها در خصوص اقدامی که شما علیه فرمانده نیروی قدس ایران اتخاذ کردید، حرف زدند. آقای رئیس‌جمهور! مردم نگران هستند و فرزندان آنها تا سر حد مرگ ترسیده‌اند و دارند عقلشان را از دست می‌دهند به خاطر اینکه این کار به نحوی سبب ایجاد و اغاز جنگ جهانی سوم شود و ما بیشتر از هر زمان دیگری امنیتمان از دست رفته و نا امن شده‌ایم. آیا شما می‌توانید به مردم توضیح دهید که چرا اقدامی که شما کردید ما را امن‌تر کرده و اقدامی ضروری و اقدامی درست بود؟

بر پایه گزارش فارس، ترامپ در جواب گفت: «این کار باید ۱۵ سال یا ۲۰ سال قبل انجام می‌شد. او (سردار شهید قاسم سلیمانی) به طور خاص او رهبر واقعی نظامی آنها (ایران) بود، او تروریست است و توسط رئیس‌جمهور اوباما به عنوان تروریست شناخته شد اما اوباما هیچ کاری درباره او نکرد البته به جز اینکه به انها ۱۵۰ میلیارد دلار داد و حتی ۱.۸ میلیون دلار پول نقد به آنها داد. رئیس‌جمهور (جورج( بوش (پسر) هم باید او (سردار سلیمانی) را هدف قرار می‌داد».

به ادعای او، سردار سلیمانی عامل اصلی کشته و مجروح شدن نظامیان آمریکایی در عراق بعد از جنگ سال ۲۰۰۳ بود. رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد: «ما فرص هدف قرار دادن او را پیدا کردیم و این کار را کردیم و اکنون به خاطر این کار، خیلی امن تر شده‌ایم. ما خواهیم دید که آیا (ایران) پاسخی خواهد داد یا نه البته شما دیده‌اید که من گفته‌ام پاسخ ما (به انتقام جویی ایران) چه خواهد بود».

مجری این برنامه رادیویی که از حامیان ترامپ محسوب می‌شود، با تایید مواضع ضد ایرانی دولت او و انتقاد از مواضع دولت باراک اوباما سوال کرد: «قبل از ریاست جمهوری شما، سیاست آمریکا در قبال ایران چه بود؟»

ترامپ در پاسخ به این سوال ادعا کرد: «من فکر می‌کنم که آنها (دولت اوباما) اصلا هیچ سیاستی نداشتند. آنها می‌دانستند که چه اتفاق‌های می‌افتد. چرا آنها ۱۵۰ میلیارد دلار  (به ایران) دادند؟ بخش اعظم این پول صرف اقدامات تروریستی شد».

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن انتقاد از مواضع دولت اوباما در قبال ایران، «جان کری» وزیر خارجه دولت او را متهم کرد که پس از روی کار آمدن دولت ترامپ، در سیاست خارجی آمریکا در رابطه با ایران دخالت کرد و با کشورهای خارجی مراوداتی درباره ایران داشت. او قبلا هم جان کری را متهم کرده بود که قانون موسوم به «قانون لوگار» را نقض کرد؛ قانونی که مقام‌های دولت سابق را در دخالت در امور سیاست خارجی آمریکا منع می‌کند.

وی با این ادعا که جان کری با آغاز به کار دولت ترامپ، دست اقداماتی از قبیل صحبت و مشاوره دادن به مقام‌های ایرانی زده است؛ اتهامی که کری وزیر خارجه اسبق آمریکا و عضو پیشین سنای این کشور بارها به شدت آن را رد کرده است.

ترامپ افزود: «دقیقا بعد از اینکه آنها با ایران توافق (برجام) را انجام دادند، اینطور نبود که آنها به ایالات متحده احترام بگذارند بلکه رفتارشان بدتر از قبل شد. من قبلا گفتم که (ایران) باید حداقل کمی احترام نشان می‌داد اما آنها بدتر شدند و خصمانه‌تر رفتار کردند. اگر خاطرتان باشد، دقیقا قبل از اینکه این پول پرداخت شود، آنها ۱۰ ملوان (آمریکایی را در آب‌های جزیره فارسی در خلیج فارس) دستگیر کردند و ملوانانمان را تحقیر کردند و با به زانو انداختن ملوانانمان، کشورمان را تحقیر کردند. آنها این کار را درست قبل از پرداخت اولین پول (توسط دولت اوباما به ایران) انجام دادند اگر آنها بعد از دریافت این پول ملوانان را می‌گرفتند، آنها را آزاد نمی‌کردند و همین حالا هم ملوانانمان هنوز در آنجا (ایران) حضور می‌داشتند. ملوانان اصلا نمی‌دانستند که در آب‌های ایران بودند و گفتند که شاید کمی وارد آب‌های ایران شده باشند. آنها (ایران) ملوانان را تحقیر کردند».

مجری برنامه رادیویی درباره روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی در دولت اوباما و قیاس آن با دولت ترامپ سوال کرد و نظر رئیس‌جمهور آمریکا را در این باره جویا شد.

ترامپ در جواب به مواضع انتقادی برخی اعضای کنونی کنگره آمریکا در قبال مواضع رژیم صهیونیستی اشاره کرد و  به انها تاخته است.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «اگر شما به ۱۰ سال قبل یا هشت سال قبل یا حتی ۵ سال قبل نگاه کنید، اسرائیل پادشاه کنگره (آمریکا) بود، درست است؟ کنگره ما از اسرائیل حفاظت کرد و برای اسرائیل جنگیده اما حالا به روشی که دموکرات‌ها در قبال رفتار با سارائیل در پیش گرفتند، نگاه کنید.

الکساندریا اوکازیو کورتز، رشیده طلیب، (ایلهان) عمر (اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا) را می‌بینید کسانی که ضد یهودی هستند و واقعا ضد اسرائیل هستند. شما بروید به حرف‌هایی که آنها درباره اسرائیل و مردم یهودی زدند، نگاه کنید. ۱۰ سال قبل چنین حرف‌هایی غیرقابل قبول بود و اصلا هیچ کسی باور نمی‌کرد که چنین حرف‌هایی زده شود. من هنوزم باورم نمی‌شود که حالا چنین حرف‌هایی زده می‌شود».

وی در ادامه این مصاحبه از مواضع دموکرات‌ها در قبال مسائل داخلی از قبیل ایجاد دیوار مرزی، سیاست‌های مهاجرتی و سیاست‌های اقتصادی آمریکا را به باد انتقاد گرفت.

ترامپ با پیش کشیدن موضوع استیضاحش توسط دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا گفت، هیچ موضوعیتی برای استیضاح من وجود نداشت اما آنها این پرونده را ادامه دادند.

مجری برنامه رادیویی «راش لیمبا» به اقدام «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در عدم ارجاع مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح ترامپ به مجلس سنا که باید در آن دادگاه استیضاح برگزار شود، اشاره کرد و دلیل آن را از ترامپ جویا شد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «به نظر من، آنها (دموکرات‌ها) می‌خواهند به طور غیرقانونی بر انتخابات (ریاست جمهوری آمریکا) تاثیر بگذارند. آنها واقعا مسخره هستند. هیچ جرمی انجام نشده و هیچ چیزی وجود ندارد».

وی با اشاره به حمایت گسترده هم حزبی‌های جمهوری‌خواهش در کنگره و خارج از کنگره این کشور در پرونده استیضاحش گفت: «این حجم از اتحاد در حزب جمهوری‌خواه، قبلا هرگز وجود نداشت».

ترامپ در ادامه اظهاراتش در رد مواضع دموکرات‌ها بار دیگر به سراغ حمله تروریستی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد و شهادت سردار سلیمانی رفت و مدعی شد: «او تروریست بود اما حالا دموکرات‌ها دارند تلاش می‌کنند که از او یک انسان خارق‌العاده بسازند».

گزاف‌گویی ترامپ درباره حمله تروریستی آمریکا که به شهادت سردار سلیمانی، «ابومهدی المهندس» معاون سازمان «الحشد الشعبی» و تعدادی دیگر منجر شد، در حالی مطرح شده که دولت و پارلمان عراق ضمن محکوم کردن این حمله، در تدارک برای اخراج نظامیان آمریکایی از عراق هستند
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها