کد خبر: ۴۶۵۹۴۹
زمان انتشار: ۱۲:۱۹     ۲۱ دی ۱۳۹۸
امام جمعه بغداد تاکید کرد عراقی‌ها هم باید همانند ایران قوی و مقتدر شوند تا آمریکایی‌ها نتوانند در امور کشورشان دخالت کنند و سرنوشت آن‌ها را به بازی بگیرند و حاکمیت کشورشان را همواره نقض کنند.
به گزارش پایگاه 598، آیت الله سید یاسین الموسوی خطیب جمعه بغداد، جنایت تروریستی جمعه سیزدهم دی ماه آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نایب رئیس حشد شعبی و همرزمانش را محکوم کرد.

وی با مظلوم توصیف کردن شهدای جنایت تروریستی اخیر آمریکا به پاسخ تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی ایران و حمله موشکی کوبنده نیروی هوافضای سپاه به پایگاه‌های اشغالگران آمریکایی در عراق اشاره کرد و گفت: نیرو‌های اسلام، قلعه‌های آمریکا را در هم کوبیدند.

الموسوی با دروغگو و ترسو خواندن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که مدعی شده بود ایرانی‌ها کاری نکردند و همه چیز خوب است، گفت: فرمانده عملیات آمریکا گفت که موشک‌ها به تاسیسات آمریکایی اصابت کرد و به خطا نرفت، اسرائیلی‌ها گفتند که دو هواپیما حامل بیش از ۲۰۰ مجروح به تل آویو پرواز کرده است و برخی مجروحان هم به بیمارستانی در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد منتقل شدند.

امام جمعه بغداد بر ضرورت قوی شدن کشور‌های اسلامی برای مقابله با تجاوزگری و توطئه‌های آمریکا تاکید کرد و گفت: اگر ما کشور قدرتمندی نشویم، نمی‌توانیم در برابر آمریکا مقاومت کنیم، ایران سرزمین علما و سرزمین اسلام است، این کشور در زمان رژیم سابق (پهلوی)، ذلیل و خوار بود، ولی آن‌ها اکنون بزرگ و عظیم هستند و آمریکا را به چالش می‌کشند. از جنگ جهانی دوم تا به امروز هیچ دولتی نتوانست حتی یک گلوله به سمت نظامیان آمریکایی شلیک کند، همه این کشور‌ها ترسو هستند، تنها یک کشور در برابر آمریکایی‌ها ایستاده و آن هم ایران است.

آیت الله الموسوی خواستار آن شد تا عراقی‌ها هم همانند ایران قوی و مقتدر شوند تا آمریکایی‌ها نتوانند در امور کشورشان دخالت کنند و سرنوشت آن‌ها را به بازی بگیرند و حاکمیت کشورشان را همواره نقض کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها