کد خبر: ۴۶۶۲۹۲
زمان انتشار: ۰۹:۲۳     ۳۰ دی ۱۳۹۸
فوربس: غیبت ایران در آسیا مثل تحریم لیگ قهرمانان اروپا توسط ایتالیاست؛
کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما تصمیم خود را برای جلوگیری از برگزاری مسابقات بین‌المللی در ایران تایید کرد. بر این اساس کنفدراسیون فوتبال آسیا، پس از بررسی بیشتر این موضوع در کمیته مسابقات و کمیته اجرایی خود، عصر دیروز به طور رسمی اعلام کرد نمایندگان ایران یعنی پرسپولیس، سپاهان، استقلال و شهرخودرو حق میزبانی در کشور خود را ندارند.
به گزارش سرویس ورزشی پایگاه 598، کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما تصمیم خود را برای جلوگیری از برگزاری مسابقات بین‌المللی در ایران تایید کرد. بر این اساس کنفدراسیون فوتبال آسیا، پس از بررسی بیشتر این موضوع در کمیته مسابقات و کمیته اجرایی خود، عصر دیروز به طور رسمی اعلام کرد نمایندگان ایران یعنی پرسپولیس، سپاهان، استقلال و شهرخودرو حق میزبانی در کشور خود را ندارند و باید از دیگر تیم‌های آسیا در کشوری بی‌طرف میزبانی کنند. دلیل این موضوع امتناع همه داوران از داوری و قضاوت در مسابقات لیگ قهرمانان 2020 در خاک ایران است. با این شرایط رسما نمایندگان ایران از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا محروم شده‌اند.

جمعه گذشته کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای خطاب به فدراسیون فوتبال ایران از برگزاری بازی‌های نمایندگان کشورمان در کشور سوم خبر داده بود که این موضوع اعتراض فدراسیون فوتبال و 4 نماینده کشورمان را به همراه داشت و همین موضوع باعث شد تا دیروز جلسه‌ای در وزارت ورزش برگزار شود و اعلام شد که تا امروز به ای‌اف‌سی برای تجدید نظر در تصمیمش وقت داده می‌شود و در صورتی که این تصمیم تغییر نکند، تیم‌های ایرانی کناره‌گیری خواهند کرد. بعد از این تصمیم و همچنین مذاکرات و رایزنی‌های بالاترین مقام ورزشی کشور باعث شد تا کنفدراسیون فوتبال آسیا جلسه ویژه‌ای را تشکیل دهد اما درنهایت خروجی این جلسه همان چیزی بود که پیش‌بینی می‌شد؛ یک تصمیم عجیب دیگر از سوی ‌ای‌اف‌سی که کاملا به نفع کشورهای حاشیه خلیج فارس و به ضرر فوتبال ایران تمام می‌شود.

بعد از تصمیم ناعادلانه ای‌اف‌سی، یکی از اولین اقدامات، تماس تلفنی وزیر ورزش با شیخ‌سلمان بود. وزیر ورزش به نامه‌نگاری فدراسیون فوتبال ایران با کنفدراسیون فوتبال آسیا اکتفا نکرد و خودش برای حل و فصل ماجرا دست به کار شد و در تماسی تلفنی صدای اعتراض ملت ایران به این تصمیم را به گوش شیخ سلمان رساند اما گویا این اقدام هم فایده‌ای نداشت.

گفته می‌شد در شرایطی که مسعود سلطانی‌فر به عنوان بالاترین مسئول ورزشی در ایران به شیخ سلمان تضمین داد که امنیت تیم‌های شرکت‌کننده در لیگ قهرمانان آسیا بعد از ورود به خاک ایران شخصا بر عهده او خواهد بود، از رئیس ای‌اف‌سی هم قول گرفت که در این زمینه مساعدت به خرج دهد اما داستان به همین جا ختم نشد و با جهانی شدن خبر سلب میزبانی ایران پای فیفا و اینفانتینو هم به این موضوع باز شد.

بر اساس خبر یک رسانه عربستانی، جیانی اینفانتینو طی تماسی تلفنی با شیخ سلمان درخواست گزارشی از اتفاقات اخیر کرد و سپس برای حل و فصل این مشکل با وی به گفت‌وگو پرداخت اما حتی پادرمیانی رئیس فیفا هم بی‌تاثیر بود و کنفدراسیون فوتبال آسیا درنهایت تصمیمی را اتخاذ کرد که هواداران فوتبال ایران از آن می‌ترسیدند. در این شرایط مسلما واکنش رسمی فوتبال ایران باید در راستای منافع ملی باشد حتی اگر به عدم حضور نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا منجر شود؛ لیگی که مسلما بدون هواداران میلیونی فوتبال ایران اعتبار خودش را از دست خواهد داد. 

غیبت ایران در آسیا مثل تحریم لیگ قهرمانان اروپا توسط ایتالیاست

نشریه معتبر فوربس در گزارشی با اشاره به تصمیم باشگاه‌های ایرانی مبنی بر انصراف از حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نوشت: «غیبت باشگاه‌های ایرانی در این تورنمنت درست مثل این است که باشگاه‌های ایتالیایی لیگ قهرمانان اروپا را تحریم کنند.» به گزارش ایرنا، تعداد کشورهای آسیایی که می‌توانند از حیث تعداد هوادار با ایران رقابت کنند، انگشت‌شمار است. لیگ قهرمانان آسیا با توجه به میزان پایین هوادار و رسوایی‌های همیشگی و سایر اتفاقات شرم‌آور، در تقلا برای پیشرفت است و از این رو تحریم شدن این رقابت‌ها از سوی یکی از مهمترین اعضای این کنفدراسیون شاید آخرین رسوایی باشد که ای‌اف‌سی به آن نیازمند است.

* خراسان

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها