آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۷۴۵۴
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
در پی شیوع کروناویروس مطرح شد؛
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان همدان با بیان اینکه درباره لغو تورها و پروازهای مسافرتی به علت شیوع کروناویروس هنوز چیزی به ما اعلام نشده است، گفت: در شرایط موجود اصراری نداریم مردم سفر کنند اما برای تصمیم‌گیری درباره لغو تورهای نوروزی هنوز زود است.

به گزارش پایگاه 598، علی مرادی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با تأکید بر اینکه نباید بر شایعات دامن زد، اظهار کرد: باید واقعیت ها گفته شود اما با دامن زدن به شایعات و پرداختن بیش از حد به موضوع به اقتصاد خودمان ضربه می‌زنیم.

وی درباره درخواست لغو تورها و سفرها از سوی مردم، تصریح کرد: درخواست لغو بلیط سفرها از سوی مردم کم است اما اگر بخواهند لغو کنند مشکلی وجود ندارد و فقط باید بین ۱۰ تا ۷۰ درصد خسارت پرداخت کنند.

مرادی‌پور خاطرنشان کرد: در صورتی‌که شرایط اضطرار در کشور اعلام و پروازها و تورها لغو شود، شرکت‌های هواپیمایی و هتل ها باید هزینه را به مسافران برگردانند و مسافران کمتر متضرر می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه کروناویروس نخستین بحران در کشور نبوده و آخرین هم نخواهد بود، ادامه داد: این موضوع نخستین بحران نبوده و به زودی می‌گذرد بنابراین به مردم توصیه می‌کنم برای کنسلی تورهای نوروزی خود اقدام نکنند تا شرایط مشخص شود.

وی با بیان اینکه گردشگری خط مقدم آسیب‌پذیری در بحران هاست، یادآور شد: در چند ماه اخیر در بحث گرانی بنزین و اتفاقات بعد از آن و امروز نیز به علت گرانی دلار به گردشگری ضربه خوره است که باعث کاهش ورودی و خروجی مسافران می‌شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان همدان با اشاره به اینکه بیماری کرونا نیز به بخش گردشگری آسیب می‌زند، گفت: شایعات بیشتر تأثیرگذار است و بزرگنمایی و دامن زدن به موضوع به گردشگری داخلی و خارجی آسیب می‌زند.


برچسب ها: کروناویروس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: