آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۸۹۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
در آغاز معاملات امروز صورت گرفت؛
شاخص کل بورس و اوراق بهادار در آخرین روز کاری خود در هفته جاری را با رشد ۴۰۹۹ واحدی و قرار گرفتن در ارتفاع ۵۸۷ هزار و ۴۸۲ واحد آغاز کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان،  شاخص کل بورس و اوراق بهادار امروز (چهارشنبه 20 فروردین) در آخرین روز کاری خود در هفته جاری را با رشد 4099 واحدی و قرار گرفتن در ارتفاع 587 هزار و 482 واحد آغاز کرد. بر اساس جدول نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس نمادهای فولاد با 869 واحد، ومعائن با 504 واحد، حکشتی با 372 واحد، فملی با 352 واحد، شاراک با 158 واحد و شبهرن با 124 واحد رشد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند.

 

صبح امروز نمادهای وتجارت - بانك تجارت، وبملت - بانك ملت، ونوين - بانك‌اقتصادنوين، فاراك - ماشين‌ سازي‌ اراك‌، شپنا - پالايش نفت اصفهان، فولاد - فولاد مباركه اصفهان و حكشتي - كشتيراني جمهوري اسلامي ايران در صدر لیست نمادهای پربیینده بورس بودند که همگی روند صعودی داشتند.

 

بنابراین گزارش امروز (20 فروردین) شاخص کل فرابورس با رشد 55 واحدی در ارتفاع 7 هزار و 607 واحد قرار گرفت. صبح امروز نمادهای ذوب - سهامي ذوب آهن اصفهان، چكاپا - گروه صنايع كاغذ پارس، سمگا - گروه سرمايه گذاري ميراث فرهنگي، دي - بانك دي، كرمان - س. توسعه و عمران استان كرمان، بينا - كشاورزي و دامپروري بينالود و داوه - داروسازي آوه سينا در صدر لیست نمادهای پربیینده فرابورس قرار داشتند که همگی روند صعودی داشتند.

 

 

این در حالی است که شاخص کل بورس و اوراق بهادار روز گذشته (سه شنبه 19 فروردین) در آغاز معاملات چهارمین روز کاری خود در هفته جاری رشد 1362 واحدی داشت و با این رشد در جایگاه 571 هزار و 35 واحدی قرار گرفت و در ادامه روز این روند صعودی ادامه دار شد تا جایی که شاخص کل بورس و اوراق بهادار چهارمین روز کاری خود در هفته جاری را با ۱۳ هزار و ۹۲۵ واحد معادل ۲.۴۴ درصد رشد و قرار گرفتن در ارتفاع ۵۸۳ هزار و ۵۹۹ واحدی به پایان رساند.

 

بر اساس جدول معاملاتی روز گذشته شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با ۳ هزار و ۷۱۱ واحد رشد معادل ۲.۴۴ درصد به ۱۵۵ هزار و ۵۴۱ واحد، شاخص کل (هم وزن) نیز با ۴ هزار و ۲۹۷ واحد معادل ۲.۱۰ درصد افزایش به ۲۰۹ هزار و ۳۱۸ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۸۵۸ واحد رشد معادل ۲.۱۰ درصد و شاخص آزاد شناور با ۱۶ هزار و ۲۲۳ واحد افزایش معادل ۲.۱۹ درصد به ترتیب در ارتفاع ۱۳۹ هزار و ۲۶۰ و ۷۵۷ هزار و ۲۷۳ واحدی قرار گرفتند. شاخص بازار اول  نیز با ۹ هزار و ۶۱۴ واحد افزایش معادل ۲.۴۰ درصد به ۴۱۰ هزار و ۱۷۴ واحد و شاخص بازار دوم هم با ۳۰ هزار و ۵۸۳ واحد معادل ۲.۵۱ درصد به یک میلیون و ۲۴۹ هزار و ۴۴۱ واحد رسیدند.

 

بر اساس جدول نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس صبح روز گذشته نمادهای فملی با 243 واحد، کویر با 159 واحد، پترول با 120 واحد، تاصیکو با 109 واحد و فولاد با 85 واحد رشد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند و در مقابل 2 نماد کالا با 193 واحد و بورس با 146 واحد افت بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. صبح روز گذشته نمادهای وبملت - بانك ملت، وتجارت - بانك تجارت، غگل - گلوكوزان‌، شپنا - پالايش نفت اصفهان، فملي - ملي‌ صنايع‌ مس‌ ايران، ومعادن - توسعه‌معادن‌وفلزات‌ و فولاد - فولاد مباركه اصفهان در صدر لیست نمادهای پربیینده بورس قرار داشتند که در میان آنها تنها نماد وبملت - بانك ملت روند نزولی داشتند.

 

در پایان معاملات روز گذشته نمادهای وبملت، وتجارت، غگل، شپنا، فملی، ومعادن و فولاد در صدر لیست نمادهای پربیینده بورس قرار داشتند که همگی روند صعودی را برای خود ثبت کردند. همچنین نمادهای تاپیکو با یک هزار و ۴۰۸ واحد، فارس با یک هزار و ۲۱۰ واحد، فولاد با یک هزار و ۴ واحد، فملی با ۸۵۲ واحد، رمپنا با ۶۰۳ واحد، اخابر با ۶۰۲ واحد و وامید با ۴۸۸ واحد رشد بیشترین تاثیر را بر شاخص کل بورس داشتند و به این ترتیب بورس و اوراق بهادار در پایان معاملات روز گذشته شاهد داد و ستد ۶ میلیارد و ۴۷۵ میلیون برگه سهم و حق تقدم به ارزش ۵ هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۱۴۳ هزار نوبت معاملاتی بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: