کد خبر: ۴۶۹۴۸۳
زمان انتشار: ۱۴:۰۵     ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹
محققان ویروس کرونا را به یک قطعه موسیقی تبدیل کردند تا به تحقیقات در این باره و تولید آنتی بادی کمک کنند.
به گزارش پایگاه 598، مهر به نقل از رویترز:  محققان آمریکایی ساختار پروتئین‌های اسپایک را به موسیقی تبدیل کرده اند تا رفتار این پاتوژن را بهتر درک کنند.

پروفسورد مارکوس بوهلر و همکارانش در MIT با استفاده از هوش مصنوعی ساختار پروتئین SRAS-CoV-۲ را به ملودی‌هایی در هم تنیده در یک قطعه موسیقی کلاسیک تبدیل کرده اند.

محققان هر آمینواسید (بلوک‌های تشکیل دهنده پروتئین) را به یک نت خاص تبدیل کردند. در مرحله بعد یک الگوریتم این نت‌ها را به موسیقی تبدیل کرد. بوهلر معتقد است این قطعه موسیقی به افراد کمک می‌کند تا رفتار پروتئین را درک کنند.

مدت زمان این قطعه موسیقی ۵۰ دقیقه است و در وب سایت «ساوند کلاد» آپلود شده است. برخی کاربران بخش اولیه این قطعه را زیبا و آرامبخش توصیف کرده اند! بوهلر این امر را نشان دهنده سهولت ورود پروتئین‌های اسپایک به سلول‌های بدن انسان می‌داند. او می‌گوید: این ویروس سلول‌های بدن را می‌فریبد و آنها را مبتلا می‌کند.

همزمان با تکثیر و چسبیدن پروتئین‌های اسپایک به سلول‌های بیشتر، موسیقی دراماتیک‌تر و هیجانی‌تر می‌شود. یکی از کاربران اشاره می‌کند این بخش موسیقی شبیه زمانی است که ویروس کرونا به ایجاد تب در بدن انسان منجر می‌شود. برخی دیگر این بخش را ترسناک و غمگین توصیف کرده اند.

بوهلر معتقد است این قطعه موسیقی به محققان کمک می‌کند تا پادتنی برای ویروس بسازند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها