کد خبر: ۴۶۹۷۲۶
زمان انتشار: ۱۵:۲۰     ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
سخنگوی سازمان حفظ نباتات از ورود موج اصلی ملخ‌های صحرایی به کشور تا ۱۰ روز آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا: سخنگوی سازمان حفظ نباتات از ورود موج اصلی ملخ‌های صحرایی به کشور تا ۱۰ روز آینده خبر داد.

سیدمحمدرضا میر با بیان اینکه تا کنون با ملخ های صحرایی در سطحی بالغ بر ۱۲۵ هزار هکتار در هفت استان مبارزه شده که بیشترین مبارزه در استان سیستان و بلوچستان و کمترین آن نیز در استان خراسان جنوبی بوده است، اظهار کرد: درحال حاضر حجم بسیار کمی از این ملخ‌های صحرایی از هند و پاکستان وارد کشور شده و در استان سیستان و بلوچستان و شهرستان های زابل و زاهدان ریزش داشته‌اند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی‌ می‌شود که طی ۱۰ تا ۱۵ روز آینده موج اصلی این ملخ‌ها در حجم گسترده وارد کشور شوند و استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، فارس و جنوب کرمان را در بر گیرند.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات همچین به فیلمی که اخیرا از هجوم ملخ‌های صحرایی به جیرفت کرمان در فضای مجازی منتشر شده، اشاره کرد و گفت: این فیلم صحت ندارد، زیرا ملخی که در این فیلم نشان داده می شود، ملخ صحرایی نبوده و از نوع ملخ بومی در منطقه جیرفت کرمان است که هیچ ضرر و زیانی برای منطقه ندارد.

وی ادامه داد: از مدیر حفظ نباتات جیرفت هم پیگیری کردیم و آنها نیز اعلام کردند که حتی در آن حجمی که در فیلم نشان داده شده ملخ بومی نیز در یکی دو روز اخیر در منطقه وجود نداشته است.

میر با اشاره به اینکه در جیرفت آفت ملخ صحرایی بسیار کم است، گفت: در این منطقه در سطحی بالغ بر هزار هکتار با ملخ صحرایی مبارزه شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها