کد خبر: ۴۶۹۹۵۵
زمان انتشار: ۱۵:۵۴     ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
در برخی از سهم‌ها، قیمت‌ها غیرمنطقی و به صورت حبابی رشد کرده‌اند اما جریان کلی معاملات و شاخص بورس حباب ندارد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایرنا، اکبر ترکان گفت: در بازار شاهد تعدادی از سهام هستیم که قیمت آنها از طریق بازارسازی افزایش پیدا کرده‌اند؛ مسوولان بورس باید از طریق نظارت‌هایی که انجام می‌دهند اینگونه سهم ها را تحت کنترل قرار دهند.

وی به روند معاملات این روزهای بازار سهام اشاره کرد و گفت: اکنون بازار طلا، ارز و مسکن در وضعیتی نیستند که بتوانند نقدینگی‌های سرگردان در کشور را به سمت خود جلب کنند.

وی ادامه داد: با توجه به روند خوبی که بورس در سال ٩٨ از خود نشان داد و نیز به دلیل رکود موجود در بازارهای موازی، سرمایه‌گذاران به دنبال این هستند تا سرمایه‌های در اختیار خود را به سمت بورس سوق بدهند؛ تاکنون هم بازدهی خوبی را از این بازار کسب کردند.

مشاور سابق رییس جمهوری اظهار داشت: رونق بازار بورس، جذب سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه و ورود گسترده نقدینگی به این بازار به نفع کشور خواهد بود و از این طریق شاهد اتفاقات خوبی در کشور و اقتصاد کشور خواهیم بود.

وی گفت: اگر سرمایه‌ها وارد بورس شوند شاید به دلیل برخی از ریسک‌های موجود سود کمتری را کسب کنند اما ارزش آنها حفظ خواهد شد و از اطمینان خاطر بیشتری نسبت به سایر بازارها برخوردار است.

ترکان: شاخص بورس حباب ندارد

وی گفت: هر چه تورم در کشور افزایش یابد افراد به دنبال بازاری می‌روند که بتوانند ضمن حفظ ارزش سرمایه‌های خود به کسب سود بپردازند، در این زمینه بورس از جمله بازارهایی است که می‌تواند به خوبی به حفاظت از پس اندازهای مردم بپردازد.

ترکان به آزادسازی سازی سهام عدالت اشاره کرد و گفت: آزادسازی سهام عدالت که با تصمیم رهبر معظم انقلاب صورت گرفت اقدام بسیار خوبی بود تا سهام را به صاحبان خود تحویل دهند، در مورد این سهام مردم باید تصمیم‌گیری کنند و به تصمیم نهایی در مورد معامله، داد و ستد یا نگهداری آن برسند.

مشاور سابق رییس جمهوری با تاکید بر اینکه بزرگ شدن بازار سرمایه به عنوان اتفاقی مثبت برای کشور تلقی می‌شود، گفت: برخی از خبرسازی‌های غیرواقعی از سوی افرادی که به دنبال دشمنی با این بازار هستند می‌تواند به منظور جلوگیری از رونق معاملات بورس، ضربه‌ای را به این بازار وارد کند.

وی به تاثیر این اتفاق در رونق بازار بورس اشاره کرد و گفت: آزادسازی سهام عدالت منجر به تقویت و افزایش داد و ستدهای بورس می‌شود، در صورت انجام داد و ستد سهام عدالت معاملات افزایش می یابد که این موضوع به نفع بورس خواهد بود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها