کد خبر: ۴۶۹۹۹۲
زمان انتشار: ۱۴:۵۲     ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹
طی رایزنی‌های صورت‌ گرفته احتمال بازگشایی مرز مهران وجود دارد؛ به طوری که ممکن است این مرز برای دو روز در هفته باز شود.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا، در جریان شیوع ویروس کرونا مبادلات مرزی با مشکلاتی مواجه شد که از جمله آنها مرزهای عراق بود.

اما در روزهای اخیر به دنبال رایزنی‌های انجام شده، پیشنهاداتی در این رابطه از سوی دو طرف ایرانی و عراقی  وجود داشت؛ به طوری که ایران خواستار بازگشایی حداقل سه روز در هفته این مرزها بود اما عراق فقط یک روز را پیشنهاد کرد که از نظر ایران پذیرفته شده نبوده است.

اما به تازگی استاندار ایلام اعلام کرد که احتمال باز شدن مرز مهران برای دو روز در هفته وجود دارد.

پیگیری این موضوع از گمرک ایران با این توضیح لطیفی -سخنگوی گمرک- همراه بود که مرز مهران فعلا باز نشده و همچنان بسته است، ولی به دنبال رایزنی‌های انجام شده پیشنهاد دو روز در هفته از سوی استان واسط عراق مطرح شده که البته هنوز تصمیم نهایی در این رابطه اخذ نشده است.

به گفته وی، براین اساس باید در اجرای این موضوع تمامی جوانب سنجیده و بررسی شود و برخی مسایل از جمله کالای مجاز، ساعت کاری، نحوه‌ی ورود و خروج کالا؛ مسائلی است که باید بین دو طرف مورد توافق قرار بگیرد که به محض بازگشایی اطلاع رسانی خواهد شد.

این در حالی است که در حال حاضر در سایر مرزهای ایران و عراق، چهار مرز تمرچین پیرانشهر، باشماق مریوان، پرویز خان کرمانشاه و مرز بانه فعال است و مجوز فعالیت مرز شوشمی پاوه و شیخ صله و همچنین کیله سردشت صادر شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها