کد خبر: ۴۷۰۴۸۹
زمان انتشار: ۱۵:۴۰     ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹
در حالی که برخی گزارش ها حکایت از برگشت قیمت‌ها در بازار خودرو دارد اما گزارش میدانی خبرآنلاین نشان می‌دهد تلاش دلالان برای پیشگیری از ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو پرقدرت ادامه دارد.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرآنلاین: در حالی که برخی گزارش ها حکایت از برگشت قیمت‌ها در بازار خودرو دارد اما گزارش میدانی خبرآنلاین نشان می‌دهد تلاش دلالان برای پیشگیری از ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو پرقدرت ادامه دارد.

با آغاز سال جدید روند افزایشی خودرو سرعت گرفت و این امر هر چند در بدو امر تعطیلی معاملات را در پی داشت اما به تدریج با رشد عجیب قیمت‌ها پای مشتریانی که قصد داشتند از ارزش پول خد حفاظت کنند را به بازار باز کرد.

فاصله عجیب قیمتی میان قیمت تحویل کارخانه و قیمت بازار خودرو نشان می داد عطش خرید خودرو به سرعت در حال افزایش است،در این میان برخی با استناد به اینکه کاهش این فاصله از طریق افزایش قیمت خودروی تحویل کارخانه می‌تواند تا حدی وضعیت را عادی نماید، خواستار افزایش قیمت خودرو بودند. هر چند ستاد تنظیم بازار میزان افزایش قیمت خودروهای تولیدی ایران خودرو را ۱۰ درصد و میزان افزایش قیمت خودروهای تولیدی سایپا را ۲۳ درصد اعلام کرده است اما هنوز بازار خودرو واکنش واقعی و متناسب با انتظار افکار عمومی را به این روند نشان نداده و ریزش قیمت ها همچنان کمتر از انتظار تلقی می شود.

بررسی‌ها نشان می دهد قیمت سمند ال ایکس از اسفند سال ۹۸ تا آغاز هفته جاری ۳۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است اما با آغاز این هفته قیمت این خودرو نسبت به سایر خودروها کمی کاهش یافته است و این خودرو امروز با قیمت ۱۱۴ میلیون تومان معامله میشود.قیمت پژو ۴۰۵ نیز به ۱۱۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت خودرو جک اس ۳ از اول این هفته تا کنون افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کرده است به گونه ای که قیمت این خودرو تا ۳۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است گفتنی است که قیمت این خودرو در اواخر اسفند سال گذشته نزدیک به ۲۸۱ میلیون تومان بوده است، سایر انواع خودروهای شرکت خودروسازی جک نیز افزایش قیمت قابل توجهی داشته است به گونه ای که قیمت خودرو جک جی ۴ با افزایش قیمت ۴۰ میلیون تومانی نسبت به اواخر اسفند سال گذشته امروز به قیمت ۲۳۰ میلیون تومان رسیده است.

قعالان بازار معتقدند دلیل رشد قیمت ها از یک سو به افزایش نرخ دلار در بازار باز می گردد که به تقویت انتظارات تورمی دامن زده است و از سوی دیگر داغ شدن بازار سکه و خودرو ، زمینه را برای خروج بخشی از سرمایه ها از بورس به سمت این بازارها فراهم کرده است.

بازار به کدام سمت می رود؟

سعید موتمنی ، رییس اتحادیه نمایشگاه داران می وید قیمت ها در حال ریزش رد بازار است و به زودی بازار خود را بازیابی کرده و به ثبات می رسد . وی با اشاره به اینکه قیمت پراید به ۸۰ میلیون و ۹۰ میلیون نیز در سایت ها رسید، گف: البته این قیمت اصلا مبنای معامله نبود و پراید به بالاترین قیمتی که فروخته شده است، قیمت ۷۲ میلیون تومانی است و بالاتر از این مبلغ به فروش نرفته است . به گفته وی قیمت این خودرو در حال حاضر به ۶۸ میلیون تومان رسیده است . با این حال بسیاری از آگهی دهندگان در فضای مجازی حاضر به فروش پراید خود به قیمتی کمتر از ۷۲ میلیون تومان نبودند و می گفتند در روزهای آتی قیمت ها افزایش خواهد یافت . این در حالی است که به نظر می رسد با آغاز عملیات شماره گذاری خودروهای تازه و افزایش عرضه به بازار، وضعیت رد بازار طی روزهای آینده تغییر کرده ر یزش بیشتری اتفاق بیفتد.


اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها