کد خبر: ۴۷۰۶۶۷
زمان انتشار: ۱۳:۴۶     ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹
حشد شعبی عراق از ناکام گذاشتن نفوذ داعشی‌ها به خانقین در استان دیالی و سرنگونی پهپاد آنها خبر داد.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا: به گزارش سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، سازمان حشد شعبی عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: گروهی از نیروهای لشکر ۲۳ حشد شعبی نفوذ گروهی از باقی مانده‌های داعش به روستای "علی السعدون" در شهر خانقین واقع در استان دیالی را ناکام گذاشته و دشمن را مجبور به فرار کردند. همچنین حشد شعبی یک فروند پهپاد تروریست‌ها در این نفوذ را ساقط کرد.

شبکه خبری المیادین در این خصوص اعلام کرد، در حمله داعش به لشکر ۲۳ حشد شعبی در منطقه الصفره در شمال دیالی، چهار تن از نیروهای حشد شعبی در عملیات ضد حمله به شهادت رسیدند.

همچنین این شبکه گزارش داد، در پی تنش به وجود آمده میان نیروهای حشد شعبی عراق و داعش، توپخانه حشد شعبی با نظارت لشکر ۵۲ این سازمان محل‌های تجمع داعشی‌ها در منطقه الزرگة در شرق صلاح الدین را هدف قرار داد که به کشته شدن شش داعشی انجامید.

سایت حشد شعبی نیز روز شنبه اعلام کرد، نیروهای حشد توانستند مخفیگاه باقی مانده‌های داعش را در جنوب سامرا در استان صلاح‌الدین با انباری از سلاح کشف کنند.

نیروهای تیپ ۴۱ حشد شعبی این مخفیگاه دشمن را در منطقه المزاریع از توابع شهر یثرب در جنوب سامرا کشف کردند.

مخفیگاه داعش در سامرا لو رفت

خبرنگار سایت حشد شعبی اضافه کرد، این انبار مهمات شامل انواع سلاح‌ها بوده و این عملیات براساس داده‌های اطلاعاتی انجام شد.

در عین حال یگان‌هایی از لشکر ۳۳ فرماندهی عملیات نینوا در حشد شعبی توانستند در عملیاتی امنیتی برای پاکسازی جنوب غرب موصل، شبکه بزرگ تونل‌های داعشی‌ها را کشف کنند. در این تونل‌ها بمب‌هایی وجود داشتند که به دست کادر فنی و مهندسی حشد شعبی بدون هیچ خطری خنثی شدند، روستاهای تل الرمان، وادی الدیر، رجم الحدید و الکوار نیز پاکسازی شدند.

علاوه بر این، مدیریت اطلاعات نظامی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، تیپ‌های مرکز با هماهنگی مرکز اطلاعات فرماندهی عملیات نینوا توانستند یک انبار مهمات و راکت را شناسایی کرده و به کنترل خود درآورند و نیز یک تروریست را در نینوا بازداشت کنند.

در این بیانیه آمده است، از این مخفیگاه ۱۸۳ عدد گلوله سلاح شخصی، ۵۰ عدد گلوله کالیبر ۲۳ ملم، شش راکت ضد تانک کشف شدند.

این مدیریت در ادامه اعلام کرد، تیپ‌های اطلاعات و شناسایی و کنترل این مرکز با همکاری مرکز اطلاعات تیپ ۱۴ فرماندهی عملیات موفق شدند، یک تروریست تحت تعقیب را پس از آنکه کمینی در مسیر اربیل-مخمور در موصل ایجاد کرده بود، بازداشت کنند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها