کد خبر: ۴۷۰۶۷۶
زمان انتشار: ۱۴:۱۵     ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹
برخی کارشناسان معتقدند؛ ریزش شاخص های بورس در چند روز اخیر بیشتر بعلت ورود بازار سرمایه به مرحله استراحت بوده و همچنان بورس پتانسیل لازم برای سرمایه گذاری را دارد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر: برخی کارشناسان معتقدند؛ ریزش شاخص های بورس در چند روز اخیر بیشتر بعلت ورود بازار سرمایه به مرحله استراحت بوده و همچنان بورس پتانسیل لازم برای سرمایه گذاری را دارد.

کوروش شمس کارشناس بازار سرمایه گفت: از ابتدای سال ۹۹ حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان از سرمایه مردم وارد بازار سرمایه شده است.

او افزود: این رقم عدد سنگینی بود البته در واقع بازار سرمایه قبل از ورود این مقدار سرمایه نیز در رقم قابل قبول و مناسب قرار داشت و مردم محل مناسبی را برای سرمایه گذاری انتخاب کردند.

او گفت: با سرمایه گذاری ها شاخص ها از یک میلیون عبور کرد اما این ریزش ها در یکی دو روز اخیر بعلت ورود بازار سرمایه به مرحله استراحت است؛ بازار سرمایه در هر دوره ده ساله پربازده ترین بازار برای سرمایه گذاری بوده و همچنان پتانسیل لازم برای سرمایه گذاری را دارد.

وی در خصوص حمایت های دولت گفت: در اکثر نقاط دنیا بازار سرمایه بزرگترین بازار سرمایه گذاری و تامین مالی است اما حمایت دولت از بازار سرمایه را باید از دید دیگر نگریست، چون بازار سرمایه در حال حاضر به عنوان جایگاه امن و کلانتر قرار گرفته است و با توجه به استراتژی های لازم جایگاه بازار سرمایه در حال عوض شدن است و این حمایت ها ادامه دار خواهد بود.

کوروش شمس در ادامه گفت: در ۲۰ سال گذشته به طور متوسط شاخص بورس حدود ۳۰درصد بازده و سکه طلا ۲۲ درصد بازده داشته است اما در شرایط فعلی باید گفت، رشد قیمت طلا بعلت رشد در بازارهای جهانی است اما در شرایط فعلی رشد بازار سرمایه همچنان بالاتر و بهتر از بازار طلا خواهد بود.

وی افزود: سرمایه گذاری در بازار و خرید سهام باید با توجه به اطلاعات خرد شرکت ها و تسلط بر سرمایه گذاری در بورس انجام شود اما برای مردم سرمایه گذاری از طریق صندوق های بورس باشد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: کلیت بازار بورس و سرمایه گذاری ممکن است گران باشد اما حباب در بازار بورس و سرمایه وجود ندارد بنابراین اگر کالا و طلایی بعنوان سرمایه گذاری خریداری شده باشد می تواند با سرمایه گذاری در بورس در دراز مدت از رشد بهتری برخوردار باشد.

کورش شمس افزود: سهام عدالت سرمایه گذاری بلندمدتی است که توصیه می شود مردم نسبت به سرمایه افزایش سرمایه هم اقدام کنند.

شاهین چراغی عضو شورای عالی بورس هم گفت: میزان نقدینگی فعلی با توجه به سیاست های بانک مرکزی ورود بانک مرکزی را در پی خواهد داشت.

او افزود: به طور کلی نگرانی از افت شاخص ها وجود ندارد چون عدد نقدینگی عدد بالایی است.

عضو شورای عالی بورس در ادامه درباره حباب بورس گفت: در سالهای قبل به دلیل تحریم ها میزان صادرات و واردات تقریبا یکسان بود اما در سالهای اخیر به دلیل کاهش درامد ارزی اقتصاد ما درونزا شده است به همین جهت به دلیل به ظرفیت رسیدن شرکت های تولیدی که در بازار بورس فعالیت دارند افزایش شاخص ها را داشته ایم.

او افزود: بانکها عمدتا منابع مالی کوتاه مدتی فراهم می کنند اما شرکت ها با سرمایه گذری منابع مالی در بلند مدت ایجاد می کنند و اکنون با سرمایه گذاری در بورس شاهد رشد و مزیت بهتری خواهیم بود که بخش خصوصی نیز می تواند با سرمایه گذرای در بورس و بازار سرمایه تامین مالی خوبی داشته باشند، با توجه به اینکه شرکت های خوبی نیز در حال حاضر در بورس وارد شده اند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها