کد خبر: ۴۷۱۱۷۹
زمان انتشار: ۰۹:۴۲     ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
همزمان با عید سعید فطر و با تلاش شبانه روزی شعبه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج خانواده اولیای دم قاتل را بخشیدند.

به گزارش پایگاه 598، معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان کردستان در امور شوراهای حل اختلاف گفت: در سال 1396 و در شهرستان سنندج مابین دو رفیق قدیمی بر اثر نزاع یک فقره قتل صورت می گیرد که که پس از طی مراحل دادرسی در سال 1397 حکم قصاص نفس قاتل در دادگاه کیفری یک استان کردستان صادر و آماده اجرای حکم گردید .

برجعلی برهان پناه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد : سپس پرونده به شعبه ویژه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج جهت اخذ رضایت از خانواده اولیای دم ارجاع که با تلاش مجدانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم در تاریخ 03/ 03/ 1399 خانواده مقتول حاضر به رضایت و گذشت شدند.

برهان پناه افزود: به حول و قوه الهی و به برکت عید سعید فطر این پرونده در سال جاری نخستین پرونده قتل عمد بود که با تلاش مخلصانه و دلسوزانه اعضای شوراهای حل اختلاف استان با صلح و سازش ختم به خیر گردید و نقش اعضای شوراهای حل اختلاف در این اقدامات خداپسندانه ملموس است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شوراهای حل اختلاف است ، خاطرنشان ساخت : اقدام انسان‌دوستانه خانواده مقتول که با مصالحه و گذشت ضمن اعطای حیات انسانی به قاتل نادم زمینه گسترش صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند، جای بسی تقدیر دارد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها