کد خبر: ۴۷۱۶۶۱
زمان انتشار: ۱۳:۰۲     ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۶ درصد افزایش به ۱۶۸۷ دلار و ۷۲ سنت رسید.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از رویترز، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد افزایش نسبی بود هرچند که پس از کاهش قیمت به پایین‌ترین رقم بیش از یک ماه اخیر در جلسه قبل و در حالی که افت غیرمنتظره نرخ بیکاری در آمریکا امید‌ها به ترمیم اقتصادی را بیشتر کرده، اشتها برای خرید طلا کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۶ درصد افزایش به ۱۶۸۷ دلار و ۷۲ سنت رسید. قیمت فلز زرد برای تحویل در ماه اوت نیز امروز با رشد ۰.۶ درصدی به ۱۶۹۳ دلار و ۱۰ سنت رسید.

پس از آنکه آمار‌ها نشان داد که تعداد فرصت‌های شغلی ایجاد شده در اقتصاد امریکا در مقایسه با کاهش ۸ میلیونی ماه آوریل، در ماه می‌رشد ۲.۵۰۹ میلیونی داشته است، قیمت طلا روز جمعه با ۲.۴ درصد افت به ۱۶۷۰ دلار و ۱۴ سنت رسید.

استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در شرکت آکسی کورپ گفت: «تحلیل‌ها در مورد آمار بیکاری آمریکا نشان دهنده مجموعه‌ای از ریسک‌های متوجه بازار طلاست و از این رو رشد قیمت فلز زرد بسیار محدود خواهد شد... قیمت فلز زرد برای رسیدن مجدد به رقم ۱۷۰۰ دلار با مشکل مواجه خواهد بود.» آمار‌های قوی از بازار کار آمریکا موجب افزایش اشتها برای حضور در بازار‌های پرریسکی نظیر بازار بورس شده که روز دوشنبه شاهد رشد شاخص‌ها بود.

فعالان بازار اکنون منتظر نتیجه نشست ۲ روزه فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه هستند، اما پس از بهبود غیرمنتظره شاخص‌های اشتغال در این کشور دیگر روی احتمال منفی شدن نرخ بهره حساب باز نمی‌کنند.

قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی و به دنبال اتخاذ بسته‌های محرک اقتصادی در کاهش نرخ بهره در اقتصاد‌های بزرگ جهان شاهد افزایش بیش از ۱۱ درصدی بوده است. اما در عین حال فلز زرد از زمان رسیدن به بالاترین رقم ۷ سال اخیر در ماه می‌شاهد افت حدودا ۴ درصدی بوده که ناشی از امیدواری‌ها به ترمیم سریع اقتصاد جهانی بوده است.


اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها