کد خبر: ۴۷۱۷۲۰
زمان انتشار: ۱۰:۴۲     ۲۰ خرداد ۱۳۹۹
طرح پیش‌فروش محصولات دو شرکت سایپا و ایران‌خودرو از روز ۱۸ خرداد (یک شنبه) آغاز شده و تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه (۲۰ خرداد) ادامه خواهد داشت. در این گزارش به سوالاتی که ممکن است برای ثبت‌نام خودرو با آن مواجه شوید پاسخ داده شده است.
به گزارش پایگاه 598، طرح پیش‌فروش محصولات دو شرکت سایپا و ایران‌خودرو از روز ۱۸ خرداد (یک شنبه) آغاز شده و تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه (۲۰ خرداد) ادامه خواهد داشت. در این گزارش به سوالاتی که ممکن است برای ثبت‌نام خودرو با آن مواجه شوید پاسخ داده شده است.

در طرح پیش‌فروش یکساله محصولات ایران‌خودرو و سایپا، ثبت نام ۹ مدل محصول سایپا و ۱۲ مدل محصول ایران‌خودرو به ترتیب از ساعت ۸ و ۱۴ روز یکشنبه ۱۸ خردادماه از طریق وب‌سایت‌های رسمی این دو شرکت به آدرس https://saipa.iranecar.com و https://esale.ikco.ir آغاز شده است. متقاضیان می توانند تا ساعت ۲۴ امشب ( ۲۰ خردادماه)، به صورت شبانه‌روزی برای خرید خودروهای مدنظر خود ثبت‌نام کنند.

متقاضیانی که قبلا در طرح فروش فوق‌العاده خودرو نسبت به ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اقدام کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه مجدد به سایت‌های فروش، خودرو مورد نظر خود را انتخاب کنند.

شرایط پیش فروش جدید محصولات سایپا نیز همانند طرح فروش فوق‌العاده برنامه‌ریزی شده است.

- برای ثبت‌نام در طرح پیش‌فروش یکساله، شروط و محدودیت‌های قبلی مصوب ستاد تنظیم بازار اعمال خواهد شد. این شروط شامل موارد زیر هستند:

- هر کد ملی مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو است

- حداقل سن خریدار ۱۸ سال در نظر گرفته شده است.

- داشتن گواهینامه الزامی است.

- در ۳۶ ماه اخیر متقاضی نباید از ایران خودرو یا سایپا خودرو خریداری کرده باشد.

- متقاضی نباید پلاک انتظامی فعال داشته باشد.

- شماره کارت و حساب بانکی باید متعلق به مشتری باشد.

- سند خودرو به مدت یکسال در رهن شرکت خودروساز باقی خواهد ماند.

- مشتری ملزم است حداکثر تا سه ماه نسبت به سرویس اولیه خودرو اقدام کند.

لازم به ذکر است که در مرحله اول ثبت نام پیش‌فروش یکساله محصولات، نیازی به واریز وجه نیست و واریز مبلغ علی‌الحساب خودروها پس از انجام فرآیند قرعه‌کشی برای منتخبین آغاز خواهد شد. بعد از برگزاری قرعه‌کشی با حضور نهادهای نظارتی، مشتریان منتخب ۴۸ ساعت فرصت دارند تا مبلغ پیش پرداخت خودرو موردنظر خود را به صورت علی‌الحساب واریز کنند. باقیمانده مبلغ در زمان تحویل خودرو و به قیمت روز دریافت می‌شود.

فهرست انتخاب شدگان همچون طرح فروش فوق‌العاده از طریق سایت فروش اینترنتی سایپا و ایران‌خودرو و پیامک به متقاضیان اطلاع‌رسانی می‌شود.

در گام اول ثبت‌نام برای طرح پیش‌فروش یکساله، رنگ خودرو قابل انتخاب نیست، اما در زمان ارسال دعوتنامه و تکمیل وجه بر اساس رنگ‌های قابل عرضه، متقاضی امکان انتخاب رنگ را پیدا می‌کند.

زمان تحویل و میزان وجه پیش‌پرداخت برای خودروهای عرضه شده در طرح پیش‌فروش شده در جدول منتشر شده توسط این دو خودروساز آمده است.

چند نکته مهم

گفتی است که به مبالغ پرداختی در روش پیش‌فروش یکساله، سود مشارکت یا سود انصراف تعلق نمی‌گیرد.

هر فردی که در طرح پیش‌فروش خودرو، در لیست منتخبین قرار گیرد، دیگر نمی‌تواند در طرح‌های بعدی یا فروش‌فوق العاده خودروها که تا پایان سال برگزار می‌شود، اقدام به ثبت‌نام کند.

در هر مرحله از روش پیش‌فروش خودرو امکان انصراف وجود دارد.

اگر اطلاعات وارد شده در زمان ثبت‌نام با شروط وزارت صمت و اطلاعات متقاضی مغایرت داشته باشد، فرد از شرکت در قرعه‌کشی حذف خواهد شد.نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها