کد خبر: ۴۷۱۸۷۲
زمان انتشار: ۱۳:۰۳     ۲۲ خرداد ۱۳۹۹
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران جزئیات ارائه تسهیلات ۶ میلیون تومانی به تاکسیرانان را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه 598، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره ارائه تسهیلات ۶ میلیون تومانی به تاکسیرانان اظهار داشت: پس از انتشار اخبار مربوط به آغاز ثبت نام از تاکسیرانان جهت پرداخت تسهیلات ۶ میلیون تومانی در روزهای گذشته و تماس‌های مکرر تاکسیرانان در مورد جزئیات این امر، به جهت پیگیری مسایل و ابهامات بوجود آمده ، روز پیش جلساتی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مجریان طرح داشتیم.
وی افزود: با توجه به ابهامات پیش آمده برای تاکسیرانان در زمینه ثبت نام در سامانه کارآ، مقرر شد روز شنبه با همکاری مسوولان مربوطه در وزارت رفاه یک فایل راهنمای کامل و گام به گام در مورد نحوه ثبت نام تاکسیرانان در سامانه کارا تهیه شود که این راهنما از طرف همکاران بنده در سازمان بلافاصله در اختیار همه تاکسیرانان عزیز قرار خواهد گرفت. 
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران ادامه داد: یکی از نگرانی‌های اصلی تعداد زیادی از تاکسیرانان، عدم دریافت پیامک ثبت نام از سامانه وزارت رفاه بود که این موضوع به دلیل اولویت‌بندی گروه‌های مختلف مشمولین اتفاق افتاده است. در این زمینه مقرر شد انشالله ظرف روزهای آتی با بروزرسانی مجدد بانک‌های اطلاعاتی، پیامک برای همه تاکسیران ارسال شود. لذا همه تاکسیرانان (اعم از دارای بیمه و یا بدون بیمه) در گامهای بعدی مشمول خواهند بود.
وی گفت: با توجه حجم زیاد فعالیت همکاران در وزارت رفاه در این روزها و همچنین با عنایت به تاکید همه دست اندرکاران بر فراهم کردن زمینه دریافت این تسهیلات برای همه رانندگان ذینفع، مقرر شد تا همکاران بنده در سازمان تاکسیرانی تهران و همچنین همکاران اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور نیز در روزهای آتی بطور مستقیم و تنگاتنگ به همکاری با تیم وزارت رفاه در رفع مسائل تاکسیرانان مشمول تسهیلات بپردازند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران گفت: پس از جلسه، در خصوص بهره‌مندی رانندگان شاغل در شرکت خودرو سرویس شهر هم با مدیرعامل این شرکت تماسی داشتم تا انشالله در این زمینه نیز اقدام شود.
وی خاطرنشان کرد:  بر اساس اعلام وزارت رفاه در حال حاضر سقف زمانی برای ثبت نام متقاضیان وجود نداشته و ثبت نام و معرفی به بانک‌های عامل به انتخاب خود متقاضیان، به صورت گام به گام و ماهانه ادامه خواهد یافت لذا نیازی به نگرانی یا تعجیل وجود نخواهد داشت. 
وی گفت: همچنین ظرف روزهای آتی راه‌هایی جهت تماس و رفع مشکل تاکسیرانان از سوی سازمان تاکسیرانی نیز راه‌اندازی و اطلاع‌رسانی خواهد شد.
قنادان تاکید کرد:  مطابق ضوابط و آیین‌نامه‌های مصوب دولت، تنها تاکسیرانان فعال که دارای پروانه معتبر تاکسیرانی باشند مشمول دریافت این تسهیلات و هرگونه حمایت‌های آتی خواهند بود، لذا توجه به تمدید به موقع اعتبار پروانه‌های تاکسیرانی ضروری است.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران افزود: امیدوارم افزایش سقف تسهیلات از ۲ میلیون تومان به ۶ میلیون تومان که با مساعدت و همکاری دولت اتفاق افتاده، مرتفع کننده بخشی از مشکلات معیشتی تاکسیرانان در این روزهای سخت باشد و اطمینان می‌دهم که همچنان پیگیر مسائل رانندگان خواهیم بود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها