کد خبر: ۴۷۱۹۸۶
زمان انتشار: ۱۲:۰۶     ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
تهدید سئول از سوی پیونگ یانگ با واکنش وزارت دفاع کره جنوبی و آماده باش ارتش این کشور مواجه شده است.
به گزارش پایگاه 598، به نقل از یونهاپ، وزارت دفاع کره جنوبی امروز یکشنبه با انتشار بیانیه ای نسبت به هشدار نظامی کره شمالی واکنش نشان داد و اعلام کرد که ارتش این کشور قاطعانه برای مقابله با هر شرایط و اقدامی آماده است.

در این بیانیه به افزایش تنش ها میان دو کشور و حساسیت شرایط اشاره شده و آمده است که کره جنوبی همه تحولات را زیر نظر دارد و برای هر شرایط و وضعیتی خود را آماده کرده است.

همزمان وزارت وحدت کره جنوبی بیانیه جداگانه ای منتشر کرده و از وجود تنش های فزاینده و تهدیدهای کره شمالی به اقدام نظامی ابراز نگرانی کرده و افزوده است که موضوع را جدی تلقی می کند.

این بیانیه خواستار آن است که هر توافقی میان طرفین به طور کامل اجرا شود و تاکید می ورزد که کره جنوبی با موضوع به شکل حساسی برخورد می کند و دقیقا اوضاع را زیر نظر دارد.

این دو بیانیه در واکنش به اقدام روز گذشته کره شمالی صادر شده است. روز گذشته کره شمالی اعلام کرد که گام‌های لازم را علیه کره جنوبی به دلیل آنچه «خیانت سئول» و «جنایت علیه دولت کمونیست» اعلام شده، دنبال خواهد کرد.

کره شمالی همچنین اعلام کرد که دولت این کشور به ارتش برای انجام اقدامات لازم اعتماد کامل دارد.

این مواضع را «کیم یو جونگ»، خواهر رهبر کره شمالی که به عنوان معاون اول کمیته مرکزی حزب کارگر در کشور مسئولیت دارد، اعلام کرد و افزود: به نظرم زمان آن رسیده تا روابط خود را با مقامات کره جنوبی قطع کنیم و ما اقدامات لازم را در این ارتباط به زودی دنبال خواهیم کرد.

کیم کوچک‌ترین خواهر رهبر کره شمالی است و در بیانیه‌ای که منتشر کرده، گفت: با به کارگیری اختیاراتم که از طرف رهبری، حزب و دولت اعطا شده است، دستورالعمل مسلح سازی بخش‌هایی را که مسئولیت روابط با دشمنان دارند، اعلام کرده‌ام و اقدامات قاطع بعدی را انجام خواهیم داد.

خواهر «کیم جونگ اون» همچنین در بیانیه خود از بسته شدن کامل دفتر فرهنگی با کره جنوبی که در شهر مرزی «کائه سانگ» قرار دارد، خبر داد.

مهر

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها