آمار ترامپ: بحران کرونا به زودی پایان می‌یابد
کد خبر: ۴۷۹۷۰۲
زمان انتشار: ۱۳:۵۴     ۰۳ آبان ۱۳۹۹
رئیس جمهور آمریکا بار دیگر به طرفدارانش وعده داده است که بحران شیوع ویروس کرونا به زودی پایان خواهد یافت. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در فلوریدا به طرفدارانش قول داده است که بحران شیوع ویروس کرونا به زودی پایان خواهد یافت.
به گزارش پایگاه 598، بر اساس این گزارش، ترامپ در ادامه جو بایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا را متهم کرده است که بحران شیوع ویروس کرونا را بیش از حد بزرگنمایی می کند تا مردم آمریکا را بترساند تا به او رای بدهند.

شیوع ویروس کرونا تاکنون جان بیش از 224 هزار نفر را در آمریکا گرفته است و موجب از دست رفتن میلیون ها فرصت شغلی شده است. بحران کرونا به یکی از موضوعات اصلی کمپین های انتخاباتی آمریکا تبدیل شده و ترامپ را در حالت تدافعی درباره عملکردش قرار داده است.

بایدن نیز در اظهاراتی تاکید کرده است که ترامپ در برابر ویروس کرونا تسلیم شده است.

بایدن قول داده است که اگر در انتخابات 3 نوامبر پیروز شود از کنگره خواهد خواست تا یک طرح جامع برای ویروس کرونا تصویب کند و ظرف 10 روز پس از به قدرت رسیدن این طرح را امضا و اجرا خواهد کرد.

ترامپ در 2 تجمع انتخاباتی در فلوریدا، بایدن را به خاطر اظهاراتش در مناظره پنجشنبه شب مسخره کرد. بایدن گفته بود که آمریکا در حال ورود به یک زمستان تاریک و سیاه است.

ترامپ در این باره گفت: بایدن و متحدان دموکراتش قصد دارند با ترساندن مردم درباره تهدید ویروس کرونا، آنها را برای رای دادن به نامزد دموکرات متقاعد کنند. ما به سرعت به سوی پایان دادن به این بحران حرکت می کنیم.

برآوردهای محققان و پژوهشگران دانشگاه واشنگتن حاکی است که ویروس کرونا تا پایان فوریه (اواسط اسفند ماه) جان بیش از 500 هزار نفر را در آمریکا خواهد گرفت.

پژوهشگران دانشگاه واشنگتن بر این باورند که اگر همه از ماسک استفاده کنند، می توان جان حدود 130 هزار نفر را از مرگ نجات داد.

این در حالی است که هنوز هیچ درمان موثر و واکسنی برای مقابله با ویروس کرونا کشف نشده است. کارشناسان بهداشت و سلامت نسبت به تشدید خطرات ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا در فصل های پاییز و زمستان هشدار می دهند.

محققان و پژوهشگران بر این باورند که افزایش چشمگیر تعداد موارد جدید ابتلا و فوت بر اثر کرونا نشان می دهد که آمریکا هنوز این بحران را پشت سر نگذاشته و موج جدیدی از این بحران آغاز شده است.
اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها