کد خبر: ۴۸۰۹۶۵
زمان انتشار: ۱۴:۰۶     ۰۱ آذر ۱۳۹۹
حجت الاسلام تقوی در گفتگو با خبرگزاری بسیج:
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر همه به انتظار دولت بنشینند نمی توان این ویروس را کنترل کرد. دولت باید با تمام توان وارد شود اما مادامی که مردم به صحنه نیایند این ویروس ریشه کن نمی شود.
به گزارش پایگاه 598، حجت الاسلام سیدرضا تقوی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج، در خصوص اعلام رئیس جمهور مبنی بر «بسیج همگانی» برای مقابله با موج سوم کرونا و همزمانی این موضوع با هفته بسیج اظهار داشت: در بحران ها هم باید به صورت جامع برنامه ریزی کرد و هم به صورت جامع عمل کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر همه به انتظار دولت بنشینند نمی توان این ویروس را کنترل کرد. دولت باید با تمام توان وارد شود اما مادامی که مردم به صحنه نیایند این ویروس ریشه کن نمی شود و همکاری مردم ضروری است و معنای بسیج همگانی می تواند همین موضوع باشد.

وی با بیان اینکه با بخشنامه و توصیه نمیتوان کاری کرد، افزود: البته در مهار این ویروس هماهنگی تمام دستگاه ها و وزارتخانه ها و همکاری آنها با وزارت بهداشت لازم و ضروری است، ولی جنبه عمومی این است که مردم پای کار بیایند و با رعایت دستورالعمل ها و کاهش تردد ها باعث قطع زنجیره انتقال شوند.

حجت الاسلام تقوی در ادامه گفت: رهبری فرمودند که من وقتی اخبار و تصاویر مربوط به عدم استفاده از ماسک توسط برخی مردم را می بینم از کادر درمانی خجالت میکشم. الان فصل پاییز و برگ ریزان است و مشاهده میکنیم درحالیکه روزانه نفرات زیادی دچار این بیماری می شوند و صدها نفر روزانه از دنیا می روند، عده ای با عدم رعایت و گفتن این جمله که ما قوی هستیم و ... بهداشت فردی را رعایت نمی کنند؛ درحالیکه ممکن است ناقل باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه کسی اگر ناقل باشد به حقوق دیگران تجاوز و حق الناس را پایمال کرده است، گفت: بسیج همگانی تنها به معنای حضور بسیجیان نیست؛ بسیجیان از ابتدای این بحران و تمام مشکلات دیگر در میدان و کنار مردم بوده اند.

وی خاطرنشان کرد: امروزهمه مردم باید به صحنه بیایند و با رعایت دستورالعمل ها و کمک های نقدی و غیر نقدی به افراد آسیب دیده‌ی ناشی از بحران های کرونا در کنار همدیگر باشند.

حجت الاسلام تقوی تصریح کرد: خواهش بنده این است که دید و بازدید ها قطع شود. سازمان بسیج همیشه جلودار تمام دستگاه ها بوده است. بسیج اقتدار نظام است و بسیج هماهنطور که حضرت آقا فرمودند یک از گنجینه های معنوی انقلاب است.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان گفت: آن جمله معروف حضرت امام(ره) که فرمودند بسیج مدرسه عشق است، امروز هم این جمله مانند اوایل انقلاب و دفاع مقدس نمود بیشتری پیدا کرده است.سرمایه بسیج سرمایه عشق و اخلاص و ایثار است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها